Przemysł

Czym jest druk sublimacyjny na tkaninach?

Okazuje się, że w miarę postępu technologicznego w zakresie poligrafii wciąż powstają nowe metody druku. W Polsce istnieje wiele firm, które są wyspecjalizowane w tym kierunku. Zawsze najlepiej postawić na taką, która ma pozytywne opinie klientów. Liczy się przede wszystkim jakość produktu. Druk sublimacyjny na tkaninach jest bardzo chętnie stosowany. Warto dowiedzieć się, na czym polega drukowanie sublimacyjne, które jest bardzo popularne w obecnych czasach.

Sublimacja na koszulkach

Warto wiedzieć o tym, że w miarę postępu technologicznego w kwestii poligrafii możliwe jest uzyskanie ciekawych wzorów na koszulkach. Wiele osób nadal zastanawia się, czym jest druk sublimacyjny. Mowa tutaj o technice druku, która wykorzystuje zjawisko sublimacji. Co ciekawe, wydruk jest przeprowadzany przy zastosowaniu specjalnych atramentów, które bazują na wodzie. Wszystko przy zastosowaniu papieru transferowego. Kolejno w wysokich temperaturach, a także przy zastosowaniu wysokiego ciśnienia, druk przenoszony jest na przedmiot. Pokryty jest on specjalnym lakierem poliestrowym. Przy zastosowaniu takowej metody można wykonać nadruk sublimacyjny na tkaninach. Wszystko dostępne jest w wielu różnych elementach tekstylnych. Sublimacja na koszulkach jest niesamowicie chętnie stosowana w obecnych czasach. W naszym kraju istnieje wiele firm, które się w tym specjalizują.

Drukowanie sublimacyjne – na czym polega?

Warto wiedzieć o tym, że druk sublimacyjny to technika nanoszenia wzorów, a ponadto grafiki wykorzystujących zjawisko sublimacji. W praktyce nadruk nanoszony jest na różnych podłożach. Mowa tutaj przede wszystkim o tekstyliach. Podstawową zaletą druku sublimacyjnego jest wysoka jakość, a ponadto trwałość nadruku. Dodatkowo zapewniane są niskie koszty, a ponadto nieszkodliwość dla zdrowia oraz środowiska naturalnego, co jest bardzo istotne w obecnych czasach. Co istotne, do druku sublimacyjnego wykorzystywane są specjalistyczne modele drukarek atramentowych. Ponadto wykorzystywany jest też dedykowany tusz, a także papier. Należy nadmienić, że razem z dynamicznym rozwojem przemysłu poligraficznego powstało bardzo dużo metod druku. Często wykorzystywane są drukarki cyfrowe. Jedna z takich metod nazywana jest sublimacją. Druk sublimacyjny niesamowicie często nakładany jest na koszulki różnego typu. Taka metoda jest niesamowicie skuteczna oraz funkcjonalna. Dlatego jest ceniona przez wielu ludzi.

Pokaż więcej

Related Articles

Back to top button
Close