Biznes

Darmowe systemy do zarządzania zadaniami

Natłok zadań może przyprawić o zawrót głowy, więc dobra organizacja pracy pozwala na sprawne ich wykonanie. W rozplanowaniu rzeczy do zrobienia przydaje się ich zapisanie na karteczkach czy w notatniku. Dla niektórych, o wiele lepszą opcją jest użycie do tego systemu zarządzania zadaniami.

Remember the milk

Pod tą oryginalną nazwą ukrywa się wydajny i prosty w użyciu system zarządzania zadaniami. Platforma pozwala na błyskawiczne zapisanie nowego zadania w obrębie listy zadań. Ponadto, możliwe jest ustawianie priorytetów zadań, dodawanie załączników, tagów czy przypomnień oraz określenie terminów i cykliczności. Aplikacja jest kompatybilna z Google Maps, co pozwala na zdefiniowanie lokalizacji danego zadania. Ciekawym dodatek stanowią podzadania – każde zadanie może składać się z kilku pomniejszych, co wpływa na precyzyjne układanie planów oraz dzielenie większych projektów i zadań na części. System umożliwia współpracę wielu osób a przez to rozdzielanie konkretnych zadań pomiędzy poszczególnych członków.

Trello

Ten intuicyjny oraz prosty w obsłudze system zarządzania zadaniami charakteryzuje się widokiem w postaci wirtualnej tablicy, pozwalającej na rozpisanie zadań wykonywanych indywidualnie lub grupowo. Tematyczne tablice dzielą się na kolumny, pod które można podpinać karty z wyszczególnionymi zadaniami i przypisanymi do nich użytkownikami. Na kartach można umieścić temat oraz opisy, jak i również dodawać zadania, etykiety, komentarze czy pliki z komputera. Aktualizację zadań i przepinanie karteczek między kolumnami umożliwia funkcja drag and drop. Podobnie jak poprzednia aplikacja, Trello umożliwia pracę w grupie, co pozwala na wyznaczenie osób do konkretnego zadania oraz wydzielanie poszczególnych tablic dla wybranych członków.

Habitica

To system zarządzania zadaniami, który wyróżnia się wśród innych tym, że wykorzystuje grywalizację, czyli elementy gier i rywalizacji w realnym świecie. Użytkownik może stworzyć swojego awatara, posiadającego punkty zdrowia, manę oraz doświadczenie, pozwalające awansować na wyższe poziomy. W miarę czasu pojawiają się nowe możliwości rozwoju postaci oraz specjalny ekwipunek. System działa w oparciu o regułę nagrody i kary. Za wykonanie zadań otrzymuje się punkty doświadczenia i złoto, w przypadku ich niewykonania dochodzi do utraty życia. Platforma umożliwia tworzenie drużyn z innymi “graczami” oraz prowadzenie rozmów na chacie. System stanowi ciekawą alternatywę dla tych, dla których tworzenie zwykłej listy zadań wydaje się nudne.

Pokaż więcej

Related Articles

Back to top button
Close