Dom i ogród

Dlaczego warto wybrać obrożę Foresto?

Kleszcze stanowią zagrożenie nie tylko dla ludzi, ale również zwierząt, które znacznie częściej ocierają się o trawy i niskie krzewy. Ugryzienie przez kleszcze najczęściej jest w ogóle nieodczuwalne lub powoduje niewielki dyskomfort. Należy jednak pamiętać o tym, że może być ono źródłem wielu poważnych chorób.

Jak chronić pupila przed kleszczami?

Istnieje kilka sposobów na podniesienie u zwierząt ochrony przed kleszczami. Pierwszym z nich są specjalne tabletki. W ich przypadku należy jednak pamiętać o odpowiednim doborze dawki, a także regularności, która zapewni optymalne działanie.

Ze względu na wygodę już od wielu lat zdecydowanie większą popularnością cieszą się preparaty, które wciera się w kark psa lub kota. Ich działanie opiera się na sprawdzonych substancjach, które odstraszają insekty takie jak kleszcze czy pchły.

Obroże przeciwkleszczowe

Pomimo możliwości wyboru, ze względu na wygodę, większość właścicieli decyduje się na zakup dla swoich pupili obroży przeciwkleszczowej, jak na przykład obroża Foresto .

Tego typu obroże posiadają substancje, które skutecznie odstraszają szkodliwe insekty, takie jak kleszcze czy pchły. Dzięki temu, że zostają one uwalniane stopniowo, obroża może efektywnie chronić psa czy kota nawet przez okres kilku miesięcy.

Jak stosować obroże przeciwkleszczowe?

Obroże przeciwkleszczowe są bardzo łatwe w stosowaniu. Należy jedynie dobrać odpowiedni rozmiar dla pupila i założyć ją jak zwykłą obrożę. Ze względu na to, że dobrze działają przez kilka miesięcy nie trzeba pamiętać o regularnej zmianie.

Oczywiście kupując taką obrożę należy zwrócić uwagę na jej jakość. Warto wybrać sprawdzonego producenta, który będzie gwarantował jak najlepszą ochronę. Godna polecenia jest między innymi obroża foresto od firmy Bayern, która wykazuje skuteczne działanie nawet przez 8 miesięcy. W praktyce oznacza to, że jedna obroża powinna wystarczyć pupilowi od wiosny, aż do późnej jesieni.

Ochrona psa lub kota przed wieloma insektami za pomocą obroży przeciwkleszczowej jest bardzo skutecznym, a także całkowicie bezpiecznym sposobem. W przypadku, gdy zwierzę ma częsty kontakt z dziećmi warto również upewnić się czy dany produkt nie wykazuje dla nich szkodliwego działania.

Pokaż więcej

Related Articles

Back to top button
Close