Dom i ogród

Jak wybrać wygodne krzesło do biura?

Wygodne miejsce do pracy to podstawa w każdym zawodzie. Komfortowa pozycja ma szczególnie duże znaczenie zwłaszcza wtedy, gdy przez dłuższy czas w niej pracujemy. Z tego względu tak ważne jest, by planując wyposażenie biura zwracać uwagę nie tylko na estetykę poszczególnych sprzętów, ale również na ich ergonomię. Co konkretnie powinniśmy wziąć pod uwagę, gdy wybieramy krzesło biurowe?

Możliwość regulacji pozycji

Wybierając krzesła biurowe poznań, powinniśmy przede wszystkim uwzględnić to, że każdy z nas różni się wzrostem i sylwetką. W praktyce oznacza to, że fotel, na którym wygodnie pracuje się jednej osobie, niekoniecznie musi odpowiadać innej. Z tego względu tak ważna jest możliwość regulacji jego wysokości i pozycji. Najlepiej jeśli możemy zmieniać zarówno wysokość siedziska i podłokietników, jak i kąt nachylenia oparcia. Dopiero uwzględnienie wszystkich tych parametrów umożliwi dopasowanie krzesła do konkretnego użytkownika.

Klasyczne czy obrotowe?

Mając do wyboru klasyczny fotel i krzesło obrotowe biurowe, zdecydowana większość użytkowników zdecyduje się na tę drugą opcję. Nic dziwnego- krzesło obrotowe biurowe można łatwo przesuwać z miejsca na miejsce. Co więcej, osoba, która na nim siedzi, może wygodnie sięgnąć chociażby po wydruk z oddalonej nieco drukarki, czy segregator ze stojącego opodal regału. Z pozoru może się to wydawać mało istotnym udogodnieniem, jednak konieczność wstawania za każdym razem, gdy w ciągu dnia musimy po coś sięgnąć, może okazać się naprawdę uciążliwa. Jeśli więc mamy taką możliwość, krzesło obrotowe biurowe będzie lepszym wyborem w większości przypadków.

O czym jeszcze pamiętać?

Porównując poszczególne krzesła biurowe poznań, z pewnością zauważysz, że różnią się one między sobą również kształtem oparcia. Niektóre z nich są typowo proste, inne wyprofilowane, zgodnie z krzywizną ludzkiego kręgosłupa. Przy dłuższej pracy przy komputerze ten drugi rodzaj oparcia jest zdecydowanie wygodniejszy. Z mniej istotnych detali powinniśmy zwrócić uwagę również na materiał, z którego wykonane jest krzesło. Warto mieć na uwadze, że intensywnie użytkowana tapicerka może się przecierać i wyglądać nieestetycznie, dlatego dobrze jest wybrać materiał jak najlepszej jakości.

Pokaż więcej

Related Articles

Back to top button
Close