Biznes

Kiedy warto ogłosić upadłość konsumencką?

Kredyt na samochód, pożyczka na wakacje czy remont mieszkania. Pieniądze jest bardzo łatwo pożyczyć, w pewnym momencie można jednak zabrnąć w długi, których spłata okazuje się niemożliwa. Prawo upadłościowe to szansa dla osób, których zadłużenie przerasta ich możliwości finansowe. Co warto wiedzieć o upadłości konsumenckiej?

Kiedy upadłość konsumencka jest jedynym rozwiązaniem?

Prawo upadłościowe Warszawa to szansa na powrót do życia bez długów dla osób, które zabrnęły w zbyt duże zobowiązania finansowe. Jest to propozycja skierowana do osób fizycznych, które nie prowadzą działalności gospodarczej.

Prawo upadłościowe Warszawa powstało z myślą o osobach, których zadłużenie przerasta ich możliwości finansowe. Ma ono na celu zaspokojenie wierzycieli w jak największym stopniu oraz pomoc osobie zadłużonej w powrocie do życia bez długów.

Wniosek o upadłość – jak go wypełnić?

Pierwszym etapem do rozpoczęcia procedury przeprowadzenia prawa upadłościowego Warszawa jest złożenie wniosku do sądu.

We wniosku konieczne jest umieszczenie wszystkich wierzycieli, zobowiązań oraz swoich dochodów i kosztów codziennej egzystencji. Kancelaria upadłościowa zatrudnia osoby, które są w stanie pomóc dłużnikowi poprawnie sporządzić wniosek. Warto skorzystać z profesjonalnej pomocy.

Prawo upadłościowe kancelaria pomoże również umotywować sytuację dłużnika i przedstawić proponowane rozwiązania. Trzeba pamiętać, że dłużnik traci władzę nad własnym majątkiem. Syndyk upadłościowy będzie decydował o wszystkim. W skład masy upadłościowej będzie wchodziło również wynagrodzenie dłużnika, nie znaczy to jednak, że pozostanie on bez środków do życia.

Próba ukrycia majątku nie jest dobrym rozwiązaniem, chociaż na pewno kuszącym. Kancelaria upadłościowa przestrzega, że przepisanie majątku na członków rodziny to podstawa do umorzenia postępowania.

Prawo upadłościowe Warszawa nie ma na celu zniszczenie dłużnika. Bardzo ważne jest zaspokojenie wierzycieli, ale również danie szansy dłużnikowi na powrót do życia bez długów. Prawo upadłościowe kancelaria pomaga przejść przez trudny proces sądowy, który wymaga wiedzy, doświadczenia oraz obycia w sądowych procedurach, by zakończyć sprawę z pozytywnym wynikiem.

Pokaż więcej

Related Articles

Back to top button
Close