Biznes

Komu zlecić dostarczenie paczki do Niemiec?

Paczka do Niemiec to zlecenie najczęściej spotykane wśród usług dotyczących przesyłek zagranicznych. Wysyłamy paczki prywatnie oraz w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Jakie są opcje dotyczące wyboru sposobu dostarczenia przesyłki?

Paczki do Niemiec a przepisy celne i sanitarne

Przekazywanie towarów drogą przesyłek w ramach państw Unii Europejskiej daje znaczną swobodę co do przepisów celnych – ograniczenia dotyczą towarów objętych akcyzą, m.in. wyrobów tytoniowych. W paczkach nie wolno przesyłać żywych zwierząt oraz materiałów niebezpiecznych. Bezwzględnie zakazuje się przesyłania narkotyków, broni i amunicji.Paczka do Niemiec powinna być bezpieczna dla ludzi i otoczenia – ewentualne wydostanie się jej zawartości nie może stwarzać zagrożenia dla kurierów czy kierowców oraz dla innych przesyłek umieszczonych w tym samym transporcie.Ze względu na bezpieczeństwo sanitarne nie wolno w paczkach przesyłać szczątków ludzkich. Obostrzenia proceduralne związane z koronawirusem zalecają dużą ostrożność przy pakowaniu przesyłki, jej odbiorze oraz rozpakowywaniu.

Komu można zlecić dostarczenie paczki do Niemiec?

Usługi przesyłek zagranicznych z terytorium Polski można zamawiać w oddziałach pocztowych, w firmach kurierskich lub podmiotach zajmujących się transportem osobowym.W przypadku wyboru poczty musimy liczyć się z koniecznością dostarczenia paczki do punktu odbioru. Podobnie jest w przypadku niektórych firm kurierskich – jednak zdecydowana większość z nich odbiera przesyłki z adresu wskazanego przez nadawcę w zamówieniu. Bardzo wygodne jest także zlecanie przesyłki do Niemiec firmom transportowym – busy kursujące w systemie z adresu na adres odbierają paczkę u nadawcy i po kilkunastu czy kilkudziesięciu godzinach dostarczają ją do rąk odbiorcy.

Ceny usług są zróżnicowane ze względu na opcje czasowe dostarczenia, wagę i gabaryty, wartość. Poczta Polska przyjmuje paczki do Niemiec pakowane w kartony lub koperty. Firmy kurierskie dodatkowo oferują możliwość pakowania przesyłek na palety.

Paczka do Niemiec – sposób nadania

Jeśli nasz wybór padnie na pocztę – musimy zapakować przesyłkę i pójść z nią do urzędu.

Wybierając kuriera lub busa spokojnie czekamy na odbiór w domu. Wcześniej składamy zamówienie w serwisie internetowym. W specyfikacji zamówienia podaje się zazwyczaj wagę oraz wymiary przesyłki, adres odbioru oraz adres docelowy. Oprócz tego zamawia się opcje dodatkowe dotyczące priorytetów, bezpiecznego transportu przesyłek podatnych na uszkodzenia mechaniczne, ubezpieczenia zawartości. Po złożeniu zamówienia dokonuje się płatności, która naliczana jest automatycznie według cennika obowiązującego w firmie. Kurierowi odbierającemu paczkę nie trzeba nic płacić. Ze względu na bezpieczeństwo sanitarne odchodzi się także od konieczności kwitowania podpisem nadania (lub odbioru) przesyłki na rzecz kodów – PIN-ów przesyłanych sms-em.

Pokaż więcej

Related Articles

Back to top button
Close