Praca

Szkolenia bhp w formie online – ważne informacje

Pod skrótem BHP kryją się przepisy związane z Bezpieczeństwa i Higieny Pracy. Chodzie o ogół norm prawnych i środków, których celem jest stworzenie pracownikom odpowiednich warunków, bez narażania na nieuzasadnione ryzyko wypadku itp. Przed pandemią koronawirusa kursy uczące takich przepisów były przeprowadzane w sposób stacjonarny, ale dziś mamy szkolenia bhp online.

Dla kogo jest organizowany obowiązkowy kurs bhp?

Kursy bhp muszą być realizowane systematycznie. Oczywiście muszą w nim uczestniczyć pracownicy na każdym stanowisku we wszystkich zakładach i firmach, ale szczególnie w miejscu, gdzie ważna jest ochrona ludzkiego zdrowia oraz życia.

Po ukończeniu szkolenia bhp, osoba zatrudniona w danym przedsiębiorstwie, dowie się na przykład, na co może być narażona. Co więcej, będzie potrafiła podjąć pewne, efektywne działania pozwalające na uniknięcie wielu niebezpiecznych sytuacji.

Kursy bhp przez internet w czasach pandemii

Dziś poza tradycyjną, stacjonarną metodą zorganizowania szkolenie kursu, dopuszczalne są również szkolenie online bhp. Ale taka internetowa wersja, za pomocą środków komunikacji elektronicznej, przeznaczona jest dla wybranej grupy zatrudnionych osób.

Niedawno jednak Główny Inspektorat Pracy wydał bardzo ważne orzeczenie. Otóż okazało się, że w dobie pandemii, samokształcenie kierowane czy seminarium w postaci e-learningu, będzie przeprowadzane także dla początkujących pracowników na innych, różnych stanowiskach (w tym robotniczych).

Szkolenia bhp online – zalety

Taki internetowy kurs bhp również umożliwia uzyskanie, aktualizowanie, a następnie uzupełnianie tematycznej wiedzy i umiejętności z ważnego zakresu bezpieczeństwa oraz higieny pracy. Wystarczą do tego odpowiednie, specjalne materiały przekazywane przez organizatora drogą internetową (mailową).

Co ważne, takie cenione i bardzo ciekawe szkolenia bhp online (elektroniczne) mają widoczne zalety. Jakie konkretnie? Już wyjaśniamy. Mowa na przykład o ich wyraźnej elastyczności – kursanci biorą udział w kursach internetowych, siedzą wygodnie o każdej porze w swoim mieszkaniu lub innym dowolnym miejscu. Nie ustalona jest żadna minimalna liczba uczestników i nie ma kosztów dotyczących wynajmu sali.

Pokaż więcej

Related Articles

Back to top button
Close