Biznes

Windykacja międzynarodowa

Codzienne wydatki niejednego mogą przytłoczyć. Nie każdy zarabia tyle, by żyć na odpowiednim poziomie. Czasem brakuje nawet na opłacenie rachunków. Na szczęście jest wiele form pomocy finansowej, z których każdy w potrzebie może skorzystać. Sytuacja robi się jednak kłopotliwa, gdy nie ma się możliwości spłaty długu w terminie, w takim razie konieczna będzie interwencja windykatora.

Windykacja należności we Włoszech

Jeśli dłużnik wyjedzie za granicę, konieczna będzie pomoc windykacji międzynarodowej. Taka firma ma swoje kancelarie na całym świecie, także we Włoszech. To do niej trzeba się zgłosić, gdy chce się odzyskać swoje pieniądze od osoby, przebywającej na terenie Włoch.

Pracownicy firmy windykacyjnej doskonale znają język włoski, to jest im bardzo przydatne w pracy. Jeśli chodzi o wynagrodzenie dla firmy windykacyjnej, to pobiera ona swoją prowizję w przypadku, gdy windykacja Włochy jest skuteczna, a wierzyciel odzyska swoje pieniądze.

Windykacja Włochy

Firma windykacyjna pierwsze ruchy w kierunku ściągnięcia długu wykonuje już w 24 godziny od przyjęcia zlecenia. Ma ona w tej kwestii ogromne doświadczenie, doskonale orientuje się w przepisach prawa włoskiego i niejednokrotnie występowała przed sądem jako przedstawiciel swojego klienta.

Windykacja należności we włoszech zapewnia szybki zwrot długu. Windykatorzy będą nachodzili dłużnika, będą wysyłać do niego wiadomości telefoniczne, będą dzwonić i nachodzić go w pracy. W ten sposób nawet najbardziej oporny dłużnik, szybko będzie chciał spłacić swoje należności.

Jak spłacić dług, gdy nie ma środków na koncie?

Są sytuacje, gdy dłużnik nie jest w stanie spłacić swojego długu, bo nie ma żadnych środków na koncie. W takiej sytuacji może on zapłacić swoimi dobrami materialnymi. Bardzo często wykorzystuje się do tego samochód, mieszkanie, meble, sprzęty czy biżuterię, to co ma się najcenniejszego.

Również i sąd włoski może zadecydować o takiej formie spłaty długu, jeśli kwota do spłaty jest dosyć wysoka, a dłużnik nie jest w stanie jej spłacić. Dłużnik może się odwołać od takiego nakazu, ale wtedy musi się osobiście pojawić na rozprawie sądowej. Rzadko jednak takie osoby wygrywają tego rodzaju sprawy sądowe, nie jest to więc opłacalne.

Pokaż więcej

Related Articles

Back to top button
Close