Biznes

Zakup gruntu

Obecnie można zakupić wiele gruntów na sprzedaż. Warto dowiedzieć się, na co zwracać uwagę, żeby później nie było przykrych konsekwencji.

Grunty na sprzedaż – najważniejsze informacje

Okazuje się, że zakup gruntów jest jedną z najbezpieczniejszych form lokowania kapitału. Oczywiste jest to, że ziemia to dobro ograniczone. Nie jest możliwa jej produkcja ani powiększenie. Dlatego wiele osób kupuje grunty. Jednak trzeba wiedzieć o tym, że każda inwestycja wiąże się z pewnym ryzykiem.

Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób wybrać odpowiednią działkę. Ponadto ludzie nie wiedzą, w jaki typ gruntów najlepiej zainwestować.

Sprzedawanie gruntów

Warto na samym początku dowiedzieć się, jakie są typy gruntów. Ich podział wraz z cechami oraz kryteriami jest zapisany w załączniku numer 6 do Rozporządzenia Ministra Rozwoju Regionalnego i Budownictwa z dnia 29 marca 2001 r.

W świetle obecnie panujących przepisów prawnych można wyróżnić sześć typów gruntów. Mowa tutaj o gruntach budowlanych, rolnych, leśnych, siedliskowych, rekreacyjnych, a ponadto inwestycyjnych.

Grunty na sprzedaż – co trzeba o nich wiedzieć?

Warto trochę powiedzieć, jak wygląda sytuacja w przypadku działki budowlanej. Okazuje się, że w obecnie panującym polskim prawie istnieje parę jej definicji. Najważniejsze informacje można znaleźć np. w ustawie o gospodarce nieruchomościami.

Gdy celem jest sprzedaż gruntów, warto przejrzeć ustawę o planowaniu przestrzennym oraz rozporządzenie ministra w kwestii warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki, a dodatkowo ich usytuowanie.

Pokaż więcej

Related Articles

Back to top button
Close