Biznes

Załóż swojej firmie darmową wizytówkę Google i zostań zauważony!

Google Moja Firma umożliwia założenie bezpłatnego profilu firmy, dzięki któremu z łatwością możesz kontaktować się z klientami. Decydując się na dołączenie do Google Moja Firma zwiększysz widoczność firmy w sieci między innymi poprzez wizytówkę w Google Maps. Wizytówki działalności gospodarczych w Mapach Google dają szerokie możliwości znalezienia placówek przez potencjalnych klientów. To też okazja na dobrą reklamę i poznanie opinii użytkowników na temat oferowanych usług, co z kolei nakieruje na obranie odpowiedniej strategii rozwoju zgodnej z zapotrzebowaniem na rynku.

Jak dodać własną firmę do Map Google?

Posiadając konto Google w zakładce Google Moja Firma należy uzupełnić niezbędne informację i potwierdzić swoje stanowisko w firmie. Następnie pozostaje już tylko odnalezienie lokalizacji w Google Maps i kliknięcie w odpowiednim miejscu na prawy przycisk myszy celem dodania firmy. Należy wówczas wybrać opcję: Dodaj swoją firmę. W tym momencie Google automatycznie przekierowuje na stronę Google Moja Firma (Google Business). To miejsce, gdzie dodawana jest wizytówka google maps. Od sukcesu dzieli Cię już tylko kilka kroków!

Wizytówka w Google Maps krok po kroku

Proces tworzenia wizytówki dla firmy jest prosty i intuicyjny. Wszelkie etapy zostały przejrzyście zaprezentowane. Jeśli jednak masz wątpliwości podążaj za poniższymi wskazówkami.

1. Podaj nazwę swojej firmy i zatwierdź ją klikając w niebieski przycisk: Dalej.

2. Dodaj lokalizację, która określi miejsce, gdzie znajduje się siedziba Twojej firmy. Przejdź do kolejnego kroku.3. Podaj dokładny adres, by użytkownicy Google Maps mogli dotrzeć do Ciebie bez przeszkód. Jeśli pod tym samym adresem znajduję się inna firma zarejestrowana w Google Moja Firma dostaniesz pytanie o istniejącą już wizytówkę. Kliknij wówczas: Ta opcja nie pasuje i kontynuuj.4. W kolejnych krokach wybierz preferencje dotyczące obszaru obsługi klientów i wybierz kategorię najbardziej zbliżoną do działalności, którą prowadzisz.

5. Podaj dane kontaktowe, za pomocą których przyszli klienci będą się z Tobą kontaktować.

6. Teraz pozostaje już tylko zweryfikować wprowadzone dane na jeden z proponowanych przez Google sposobów. Po pomyślnej weryfikacji już nigdy nie będziesz niewidzialny.

Pokaż więcej

Related Articles

Back to top button
Close