Przemysł

Certyfikowany zbiornik dwupłaszczowy na paliwo

Zbiornik paliwowy dwupłaszczowy to ergonomiczne i funkcjonalne rozwiązanie, które stosuje się w bardzo wielu branżach, a przede wszystkim tam, gdzie zachodzi potrzeba transportowania lub magazynowania substancji chemicznych łatwopalnych. Co warto o nim wiedzieć?

Trwale tworzywo sztuczne

Zbiornik dwupłaszczowy na olej napędowy produkuje się z wysokiej jakości tworzywa o nazwie polietylen liniowy. Odznacza się ono szczególną wytrzymałością na różnorodne czynniki. Przede wszystkim odporne jest na działanie substancji chemicznych, które znajdują się w środku, a także czynniki zewnętrze, w tym przede wszystkim promieniowanie UV i zmienne temperatury. Jest również bardzo wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne, a dzięki temu zbiorniki mogą być z powodzeniem stosowane stacjonarnie oraz mobilnie.

Funkcjonalne wyposażenie

Zbiornik paliwowy dwupłaszczowy został również wyposażony w szereg udogodnień, które jeszcze bardziej wpływają na jego funkcjonalność. Przede wszystkim składa się z dwóch ważnych komponentów, tj. pojemnika właściwego oraz pokrywy retencyjnej, które mają szczególny wpływ na właściwe zabezpieczenie znajdujących się w środku substancji.

Zbiornik dwupłaszczowy na olej napędowy posiada także niezwykle istotne czujniki i wskaźniki. Jest to między innymi wbudowana kontrola przelania się, czujniki wycieków oraz wskaźnik poziomu z pływakiem i zewnętrznym światłem ostrzegawczym. Został on także wyposażony we wskaźnik maksymalnego poziomu.

Zbiornik dwupłaszczowy na paliwo o różnych pojemnościach

Zbiorniki paliwowe dwupłaszczowe dobiera się adekwatnie do potrzeb branży i każdego przedsiębiorstwa. Dostępne są więc one w kilku pojemnościach. Najbardziej popularny zbiornik dwupłaszczowy na paliwo o pojemności 1000l stosuje się w transporcie, rolnictwie czy branży budowlanej. Na potrzeby branży można również wyprodukować zbiorniki o znacznie większej pojemności, w tym nawet do 5000l.

Tego rodzaju zbiorniki dwupłaszczowe na paliwo zostały również wyprodukowane z myślą, aby ich przechowywanie było wydajne. Udało się to osiągnąć, dzięki ergonomicznym kształtom, które pozwalają na efektywne wykorzystanie wolnej przestrzeni.

Pokaż więcej

Related Articles

Back to top button
Close