Biznes

Co wpływa na pozycjonowanie domeny w internecie?

Zastanawiałeś się kiedyś, jaki wpływ mają na siebie nazwa domeny a pozycjonowanie? A także, czy wiek domeny jakoś diametralnie wpływa na pozycjonowanie domeny? Jeśli nie, to warto zapoznać się z poniższymi informacjami, które odnoszą się właśnie do wspomnianych zagadnień.

Wiek domeny może być Twoim asem w rękawie!

Sporo osób, chcących jak najszybciej odnieść sukces w internecie, zakłada po prostu stronę. Następnie w ramach ogromnej motywacji zaczynają dodawać mnóstwo artykułów każdego dnia, a oprócz tego dodają linki pozycjonujące w masowych ilościach.

Niestety, ale takie działania mogą skończyć się całkowitą porażką, jeśli są wykonywane na całkowicie świeżej domenie. Co innego, jeśli dana domena posiada już jakiś staż. Wtedy można pozwolić sobie na znacznie intensywniejsze działania SEO. Zanim więc wybierzemy domenę naszej strony internetowej, warto sprawdzić jej wiek.

Nazwa domeny a pozycjonowanie Twojej strony

Zanim kupisz domenę dla swojej strony, to poważnie zastanów się nad nazwą. Ma ona stosunkowo duże znaczenie dla późniejszego sukcesu strony w Google. Jeśli strona internetowa ma być dla firmy, to warto aby nazwa domeny była związana po prostu z nazwą firmy. Dzięki temu pozwoli to budować brand oraz markę wokół nazwy, a więc wokół firmy.

Analogicznie wygląda sytuacja, gdy strona internetowa ma służyć budowaniu marki osobistej. W takim przypadku również warto umieścić imię i nazwisko w nazwie domeny.

Natomiast jeśli strona internetowa ma być blogiem tematycznym, to warto zawrzeć w nazwie główne słowo kluczowe lub całą frazę kluczową. Dzięki temu algorytmy Google od razu będą wiedziały, czego dotyczy Twoja strona. To może znacząco wpłynąć na ilość odwiedzających użytkowników na stronie internetowej – szczególnie na początku!

Nie zapomnij również o innych czynnikach

Chcąc podejść w jak najbardziej profesjonalny sposób do pozycjonowania strony, warto zadbać również o pozostałe, równie ważne czynniki mające wpływ na SEO. Jeśli chodzi o profesjonalne pozycjonowanie domeny, to należy zadbać również o:

-optymalizację strony pod względem jej szybkości ładowania,
-zapewnienie pełnej responsywności strony www,
-przejrzystą szatę graficzną,
-unikalne treści (wpisy, artykuły itd.) na stronie,
-wsparcie strony poprzez linki zewnętrzne oraz wewnętrzne.

Pokaż więcej

Related Articles

Back to top button
Close