Biznes

Czy opłaca się kupować działki?

Oszczędności nie powinny leżeć na koncie i czekać aż pożre je inflacja. Jedynym sposobem na faktyczne zaoszczędzenie pieniędzy jest ich zainwestowanie, dzięki czemu można też pomnożyć zaoszczędzoną sumę. Czy opłaca się kupować działki?

Najbardziej atrakcyjne działki miejskie

Działki pod inwestycje położone w granicach centrum dużych miast to inwestycja, która potencjalnie może przynieść naprawdę duże zyski. Zakup działki pod inwestycję w takim miejscu na pewno nie tylko się zwróci, ale przyniesie też duży zysk.

Należy jednak pamiętać, że opcja taka nie jest dostępna dla każdego. Działki w centrach dużych miast są zazwyczaj bardzo drogie i by w nie inwestować, trzeba dysponować dużym kapitałem.

Działki w odległych dzielnicach

Działki pod inwestycje mogą jednak przynieść zysk również z dala od zgiełku centrum. Na przedmieściach, w spokojnych dzielnicach chętnie kupują je deweloperzy, dla których są świetnym miejscem na postawienie nowoczesnego osiedla.

Zakup takich działek może się więc mocno opłacić, jednak znalezienie czegoś sensownego wymaga zainwestowania nie tylko pieniędzy, ale i czasu.

Czy zakup działki poza miastem może się opłacić?

Często pojawia się pytanie o to, czy zarobić można również na działce poza miastem. Okazuje się, że tak. Grunty w atrakcyjnych, położonych w pobliżu szlaków komunikacyjnych lokalizacjach często wykupywane są przez przedsiębiorstwa zajmujące się budową hal magazynowych i podobnych obiektów.

Cała sztuka polega na tym, żeby taką działkę kupić w momencie, kiedy nikt się nią jeszcze nie interesuje. Warto w tym celu śledzić zmiany w lokalnych planach zagospodarowania przestrzennego.

Pokaż więcej

Related Articles

Back to top button
Close