Biznes

Wygodne fakturowanie

Fakturowanie to nieodłączna część działalności każdego przedsiębiorcy.
To również bardzo ważny z punktu widzenia prawa proces, w ramach którego należy spełnić wiele wymagań, takich jak na przykład zastosowanie odpowiedniej stawki VAT, zadeklarowanie wystawionych faktur do urzędu skarbowego czy choćby dochowanie terminu określonego na wystawienie takiego dokumentu.

Jak najłatwiej wystawiać faktury?

Jeśli pamiętasz charakterystyczne bloczki do wystawiania papierowych faktur, z pewnością pamiętasz również, jakie problemy wiązały się z tego typu dokumentami.

Pomylona numeracja, błędy w opisie czy kwocie faktury, zniszczony dokument – to tylko niektóre problemy, jakie spotykają użytkowników papierowych bloczków. Innym, szczególnie kłopotliwym, jest zaginięcie wystawionego dokumentu. Czy można uniknąć takich sytuacji?

Wystaw fakturę szybko i łatwo

Wystawianie faktur może być zdecydowanie łatwiejsze. Wystarczy skorzystać z rozwiązań online, które są obecnie powszechnie dostępne. Wielu dostawców oprogramowania dla firm udostępnia je w niskich cenach, a często nawet za darmo.

Przed wyborem systemu do fakturowania warto porównać różnorodne propozycje, by znaleźć rozwiązanie najlepiej dopasowane do potrzeb własnej działalności gospodarczej. Dla przedsiębiorców wystawiających tylko kilka faktur miesięcznie dobrym rozwiązaniem mogą być darmowe generatory faktur online.

Zalety rozwiązań online do fakturowania

Oprogramowanie do fakturowania to ciekawa propozycja zarówno dla przedsiębiorców korzystających z obsługi księgowej, jak i dla tych, którzy samodzielnie prowadzą księgowość.

Szczególnie pomocnym rozwiązaniem może być możliwość automatycznej wysyłki wystawionej faktury bezpośrednio do klienta, raportowanie terminów płatności, czy choćby możliwość łatwego sprawdzenia obowiązującej stawki VAT na sprzedany towar lub usługę. Wiele systemów umożliwia też automatyczną wysyłkę pliku JPK do urzędu skarbowego, co znacznie ułatwia wywiązywanie się ze stałych zobowiązań przedsiębiorcy wobec państwa.

To także prozaiczne, ale ważne ułatwienia, takie jak kontrola numeracji faktur, a także archiwum wystawionych dokumentów, dzięki czemu żadna faktura nie zaginie i nie będzie w ten sposób problemem dla przedsiębiorcy.

Pokaż więcej

Related Articles

Back to top button
Close