Dom i ogród

Czy warto zainwestować w nieruchomość nad morzem?

Rynek turystyczny w Polsce, nawet pomimo ograniczeń wynikających z pandemii koronawirusa, rozwija się niezwykle szybko. Polacy coraz chętniej spędzają urlopy w kraju, często też poszukują noclegów poza największymi ośrodkami turystycznymi i hotelami. To zaś sprawia, że inwestycje prywatne w lokale i apartamenty stają się niezwykle opłacalne.

Apartamenty inwestycyjne nad morzem

Choć przez lata panował pogląd, że najatrakcyjniejsze w sensie inwestycyjnym są góry, od pewnego czasu nie ma to już pokrycia w rzeczywistości. Wielu z nas wyjeżdża bowiem nad morze niezależnie od pory roku – nawet zimą. Przemawiają za tym m. in. kwestie zdrowotne – warto pamiętać, że stężenie jodu w powietrzu nad morzem jest najwyższe właśnie zimą, podczas gdy obszary na południu Polski notują w tym czasie wysokie stężenia… smogu. Nad morzem jest też wówczas kameralniej i spokojniej. Z tego powodu Inwestycje nad morzem od lat cieszą się nieustającą popularnością i przynoszą właścicielom spore zyski.

Na co zwrócić uwagę, wybierając inwestycje nad morzem?

Przede wszystkim warto pamiętać, że nie każda część wybrzeża jest równie atrakcyjna turystycznie. Jeśli więc chcemy kupić apartament nad morzem inwestycja musi być najpierw dobrze przemyślana – zastanówmy się jakiego typu nieruchomość chcemy kupić, dla kogo głównie ma być przeznaczona (dla singli, rodzin z dziećmi, turystów szukających nieruchomości typu premium) i od tego uzależnijmy jej rodzaj, powierzchnię i lokalizację.

Warto też zadbać o odpowiednią reklamę oraz obsługę. Ogromne znaczenie dla współczesnych turystów mają opinie o apartamentach, wystawione przez ich wcześniejszych użytkowników. Zróbmy więc wszystko, by opinie te były pozytywne – nawet, jeśli miałoby to wiązać się z pewnymi wydatkami. Z pewnością bowiem zaowocuje to większą ilością rezerwacji i tym samym zwróci nam się kilkukrotnie.

Korzystajmy z pomocy

Jeśli mieszkamy daleko od wybrzeża, warto też zadbać o odpowiedniego operatora – kogoś, kto zajmie się obsługą turystów, sprzątaniem oraz ewentualnymi zakupami i drobnymi naprawami. Nie jest to znaczący koszt, a jednocześnie ma bardzo duży wpływ na jakość obsługi turystów i ich opinie, a zatem pośrednio – na nasz zysk z inwestycji.

Pokaż więcej

Related Articles

Back to top button
Close