Biznes

Ergonomiczne krzesła biurowe

Długotrwałe utrzymywanie niewłaściwej pozycji ciała może być nie tylko męczące, ale wręcz zagrażające zdrowiu – dlatego, kupując krzesło, które będzie służyło nam do pracy, warto zwrócić uwagę na jego kształt, parametry techniczne oraz wygodę użytkowania.

Krzesła biurowe

Ergonomiczne, wygodne, dopasowane do wzrostu siedzącego – to zalety krzeseł biurowych, które powinny być brane pod uwagę przy ich zakupie. Jak wiadomo, w pracy spędzamy przynajmniej osiem godzin, z czego przynajmniej sześć przed ekranem monitora. Jeżeli nie zadbamy o właściwą postawę podczas takiego siedzenia, nasz układ kostny odmówi posłuszeństwa, narazimy się na napięcia mięśniowe, bóle kręgosłupa, a także doświadczymy problemów ze strony układu oddychania. Z tych powodów nowoczesne i ergonomiczne krzesło biurowe to nie tylko potrzeba, ale przede wszystkim konieczność.

Krzesła biurowe ergonomiczne

Meble biurowe przystosowane do rodzaju wykonywanych prac obecne są w każdym zakładzie pracy. Należą do nich między innymi krzesła biurowe ergonomiczne zapewniające komfort użytkownikowi. Prawidłowo zaprojektowane krzesło biurowe powinno odciążać mięśnie pleców, dopasowywać się do układu kostnego siedzącego na nim pracownika, musi mieć regulowaną wysokość siedziska i regulowany kąt nachylenia oparcia. Dobrze wyprofilowane krzesła zwiększają komfort użytkowania, a także przyczyniają się do lepszej koncentracji podczas wykonywanych zajęć i zwiększają efektywność pracy.

Krzesło biurowe obrotowe

Największą popularnością cieszą się krzesła obrotowe, które doskonale spełniają swoją funkcję zarówno przy biurku jak i w innych okolicznościach. Dobrze zaprojektowane krzesło biurowe obrotowe posiada ergonomiczny kształt, jest wygodne, ma regulowane siedzisko i oparcie, zaopatrzone jest w podłokietniki, a przede wszystkim posiada kółka ułatwiające przemieszczanie się użytkownika. Na rynku znajdziemy duży wybór foteli i krzeseł biurowych obrotowych, wśród nich na szczególną uwagę zasługują krzesła z wysokim oparciem, dopasowanym do kształtu pleców użytkownika. Niektóre modele zaopatrzone są w rodzaj zagłówka, który daje podparcie szyi, łagodząc napięcie mięśniowe. Oparcia tego rodzaju krzeseł wykonane jest ze sztywnej siatki przepuszczającej powietrze, która znakomicie sprawdza się w czasie upałów.Nieco innym modelem jest krzesło obite miękką tapicerką z podłokietnikami i regulowaną wysokością oparcia. Oparcie posiada specjalne wyprofilowanie, które można dopasować do wzrostu każdego użytkownika.

Krzesła biurowe powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów odpornych na czynniki zewnętrzne i powinny być estetycznie wykonane.

Pokaż więcej

Related Articles

Back to top button
Close