Biznes

Inwestycja w nieruchomości turystyczne

W dobie kryzysów, które powodują niestabilność na rynku finansowym, oraz szalejącej inflacji ludzie poszukują możliwości zainwestowania własnych środków finansowych. Nie chcą tracić na tym, że pieniądze leżą na koncie bankowym. Dzięki ulokowaniu oszczędności w nieruchomość chcą zminimalizować stratę wartości pieniądza, która jest konsekwencją inflacji. Jednocześnie apartamenty inwestycyjne przynoszą relatywnie wysoki zysk, a jeśli umowa nie zastrzega inaczej, mogą być wykorzystywane na urlop inwestora nawet kilka tygodni w roku.

Apartamenty na sprzedaż Szczyrk – czym sugerować się przy wyborze odpowiedniego lokalu?

Jeszcze kilka lat temu inwestycje hotelowe, w których wykupywało się apartamenty były bardzo popularne. Obarczone były jednak sporym ryzykiem, ponieważ deweloperzy dopiero za pieniądze pozyskane od inwestorów rozpoczynali budowę. Aktualnie apartamenty na sprzedaż Szczyrk są już gotowe do zakupu lub w stanie oczekującym na wykończenie. Decydując się na wybór lokalu inwestycyjnego należy się zatem sugerować tym kryterium, ale również zwracać uwagę na odległość od atrakcji turystycznych. W mieście takim jak Szczyrk inwestycje tego typu są liczne i można wybierać wśród ofert.

Od czego zależy czy w mieście takim jak Szczyrk inwestycje będą miały wysoką stopę zwrotu?

Odległość od miejsc, które są atrakcyjne dla turystów ma znaczenie gdy chodzi o późniejszą stopę zwrotu. Jednak to nie jedyny czynnik – warto rozważyć jaki standard hotelu planuje zaoferować inwestor. Innym z czynników jest również to, jak często samemu planuje się spędzać urlop w apartamencie. Należy pamiętać, że apartamenty inwestycyjne przynoszą zysk, gdy mieszkają w nich goście. Im lepsze miejsce, wyższy standard hotelu, tym stopa zwrotu z inwestycji będzie wyższa.

Apartamenty inwestycyjne, hotelowe czy do prywatnego wynajmu?

Poza apartamentami hotelowymi można kupić prywatne mieszkania i oferować je jako wynajem krótkoterminowy. Może to przynieść wyższe zyski, ale konieczne jest zorganizowanie agencji, która będzie doglądała mieszkania. Trzeba również samodzielnie zadbać o reklamę miejsca. Dlatego też inwestycja obarczona jest nieco wyższym ryzykiem w porównaniu do apartamentów hotelowych.

Pokaż więcej

Related Articles

Back to top button
Close