Biznes

Jak przebiega upadłość spółki z o.o.

Wiara w siebie w swoje możliwości jest podwaliną każdej działalności. Trzeba mieć marzenia i plany na przyszłość, by móc coś w życiu osiągnąć. Własna firma może dać wiele satysfakcji i radości, jeśli tylko jest w odpowiedni sposób zarządzana to będzie przynosić zyski. Ale jeśli przynosi ona tylko straty a długi wciąż rosną, wtedy trzeba ogłosić jej upadłość.

Upadłość spółki z o.o

Wiele osób zakłada spółki, bo firmę w pojedynkę trudno się prowadzi. Jednak przy ogłaszaniu upadłości jest nieco problemów w kwestii spółki kilku osobowej. Tylko jedna osoba może wystąpić z wnioskiem upadłościowym, a to czasem rodzi kłopoty.

Warto skorzystać z pomocy firmy, która zna się na prawie upadłościowym i może pomóc w procesie ogłaszania upadłości firny. Z taką fachową pomocą można szybko uporać się z tym niemiłym obowiązkiem, który często jest jedynym rozsądnym wyjściem z trudnej sytuacji zadłużenia firmy.

Jak rozpocząć proces upadłościowy?

Ogłoszenie upadłości rozpoczyna się od wniosku skierowanego do sądu rejonowego zajmującego się upadłościami firm i spółek. Złożenie wniosku nie jest za darmo, wniosek kosztuje 1000zł. Należy również wpłacić zaliczkę w wysokości niecałych 5ooo zł na poczet postępowania upadłościowego.

Wniosek koniecznie trzeba złożyć do 30 dni od momentu stwierdzenia niewypłacalności spółki. Niewypłacalność stwierdza się w momencie, gdy od trzech miesięcy nie ma się żadnych przychodów a jedynie same długi.

Odrzucenie wniosku przez sąd

Zdarzają się sytuacji, gdy niemożliwa jest Upadłość spółki z o.o. W takiej sytuacji sąd oddali wniosek o upadłość. Taka sytuacja może mieć miejsce z różnych przyczyn. Najczęściej zdarza się to wtedy, gdy spółka nie ma żadnego majątku, z którego można by spłacić wierzycieli lub majątek ten jest za mały.

Inną przyczyną może być obciążenie majątku firmy hipoteką, zastawem rejestrowanym, zastawem skarbowym albo też hipoteką morską. W takiej sytuacji pozostały majątek zwykle nie starczy na pokrycie kosztów związanych z ogłoszeniem upadłości spółki z o.o.

Pokaż więcej

Related Articles

Back to top button
Close