Praca

Jak znaleźć pracę w Anglii?

Bardzo wielu Polaków wyjechało do pracy do Anglii. A liczba chętnych na wyjazd jest dalej duża. Nie tylko młode osoby decydują się na wyjazd. Także starsi, a nawet całe rodziny wyjeżdżają w poszukiwaniu lepszego życia. Ale czy łatwo można znaleźć pracę w Wielkiej Brytanii? Ile można zarobić?

Jak znaleźć pracę w Anglii z zakwaterowaniem?

Szukać pracy można na dwa sposoby. Na własną rękę oraz poprzez pośredników pracy. Pierwszy sposób polecany jest osobom, które mają znajomości w Anglii, byli tam już i znają dobrze język.

Osoby, które chcą wyjechać, ale nie bardzo wiedzą dokładnie gdzie i na jakich warunkach powinny skorzystać z ofert polskich pośredników pracy. Zazwyczaj jest to Praca w Anglii z zakwaterowaniem, a więc nie trzeba się już martwić o nocleg. Pośrednicy pracy mają oferty skierowany do różnych grup zawodowych, dlatego też każda osoba może skorzystać z ich usług.

Jakie są zarobki w Anglii?

W Polsce w ostatnich latach zarabia się coraz lepiej. Jednak do zarobków brytyjskich jest jeszcze długa droga. Oczywiście życie tam jest nieznacznie droższe, ale mimo wszystko zarobki rekompensują z dużym zapasem tę różnicę.

Minimalna praca dla osób powyżej 22 roku życia wynosi prawie 9 funtów. W zależności od kursu walut może to być nawet 50 złotych na godzinę. A jest tu mowa o najniższej stawce. Dodatkowo płatne są dni świąteczne, nocki i nadgodziny.

Praca w Anglii z zakwaterowaniem – jakie oferty pracy można znaleźć?

Ofert pracy jest bardzo dużo. Poszukiwani są pracownicy każdego szczebla, począwszy od pracowników fizycznych, a skończywszy na kadrze kierowniczej i dyrektorskiej. Zapotrzebowanie na pracowników z Polski jest duże, ponieważ Brytyjczycy wiedzą, że Polacy są pracowici i sumienni.

Poszukiwani są budowlańcy, kierowcy, pracownicy produkcji oraz menadżerowie, specjaliści z branży IT, pielęgniarki, lekarze, nauczyciele. Praktycznie można znaleźć pracę w każdym zawodzie. Wiele ofert pracy jest skierowana także do osób, które nie znają języka angielskiego. W takich miejscach pracy najczęściej kierownik lub menadżer pochodzi z Polski.

Pokaż więcej

Related Articles

Back to top button
Close