Biznes

Kalendarze trójdzielne – co warto o nich wiedzieć?

Choć coraz częściej korzystamy z kalendarzy internetowych, te tradycyjne, drukowane wcale nie odchodzą do lamusa. Przeciwnie – kalendarze trójdzielne, książkowe czy biurkowe wciąż są potrzebne i stanowią miły prezent biznesowy podczas około świątecznych wizyt.

Czym są kalendarze trójdzielne?

Najogólniej mówiąc, kalendarze trójdzielne jest to przedstawienie trzech miesięcy na jednej planszy. Używając tego typu wydruku, widoczny jest miesiąc poprzedni, obecny i przyszły. Taki zakres czasu, który można szybko objąć wzrokiem, jest bardzo potrzebny w pracy biurowej. Pozwala planować dostawy, czy umawiać się z klientem na konkretne terminy.

Formaty kalendarzy

Wspominane kalendarze drukowane są w trzech rozmiarach – mini, standard i maxi. Rozmiar mini, nazywany także ekonomicznym, ma wymiary 300 x 690 mm, wymiary plecków 300 x 550 mm. Niewielkie rozmiary kalendarza przyczynią się do redukcji kosztów niezbędnych na jego wydrukowanie, ale i będą opcję ekologiczną.

Najpopularniejszy rozmiar to standard, który wynosi 300 x 755 mm, plecki 300 x 485 mm, zaś format maxi (nazywany także ekskluzywnym) to 300 x 850 mm, zaś plecki to 300 x 680 mm. Te dwie ostatnie formatki stwarzają naprawdę sporo przestrzeni zarówno na obszerną reklamę z wyraźną grafiką, jak i umożliwiają zapisywanie sporej ilości notatek.

Kalendarze trójdzielne – plecki i główka

Kalendarze trójdzielne składają się z plecków i główki. Główka to element znajdujący się na samej górze. Może być ona wypukła, kiedy składa się z trzech warstw – kartonu z nadrukiem grafiki, specjalnej introligatorskiej gąbki oraz tektury. Taka główka prezentuje się niezwykle okazale, dając efekt przestrzenności prezentowanej grafice (najczęściej o charakterze reklamowym). Drugi typ główki, zwany płaską, jest przedłużeniem plecków.

Plecki to nic innego jak kartonowa plansza, z przyklejonymi do niej kalendariami poszczególnych miesięcy. Nie jest co prawda tak spektakularna jak wypukła, ale za to stanowi bardziej ekonomiczne rozwiązanie i przypadnie do gustu ekologom.

Plecki i kalendaria drukuje się najczęściej na zwykłym papierze offsetowym, podczas gdy część zwaną główką poddaje się procesom uszlachetniania druku – pokrywania folią lub specjalnym lakierem UV.

Kalendarze trójdzielnedostępne są w ofercieTOP Poręba.

Pokaż więcej

Related Articles

Back to top button
Close