Biznes

Komu przydadzą się działki inwestycyjne na Śląsku?

W województwie śląskim, a zwłaszcza na obszarze Górnośląskiego Obszaru Przemysłowego, znajduje się bardzo dużo działek inwestycyjnych. W dzisiejszym poradniku sprawdzimy czym takie działki są, na jakie dzielą się rodzaje, a przede wszystkim dla kogo mogą być one przydatne.

Czym jest działka inwestycyjna?

Na początku musimy wyjaśnić sobie czym jest w ogóle taka działka. Otóż są to tereny, na których w poprzednich latach działały różnego rodzaju przedsiębiorstwa, które zostały zamknięte lub przeniesione. Teraz teren jest na sprzedaż, najczęściej z usuniętą całą zabudową poprzemysłową, choć zdarzają się i takie działki gdzie część owej zabudowy nadal jest dostępna. Działki inwestycyjne na Śląsku pojawiają się bardzo często w ofertach biur nieruchomości, ponieważ obraz przemysłowy regionu jest bardzo dynamiczny. Regularnie jakieś fabryki kończą działalność, a na ich miejsce powstają nowe, nierzadko w innych rejonach.

Działki przemysłowe

Jednym z rodzajów działek inwestycyjnych są te przemysłowe. W zamyśle są one przeznaczone pod budowę obiektów takich jak chociażby magazyny czy centra dystrybucyjne i rozdzielcze. Każde przedsiębiorstwo, które potrzebuje tego rodzaju powierzchni, z pewnością będzie zainteresowane ofertą działek pod inwestycje na Śląsku. Tereny tego typu zazwyczaj mają bardzo dobre połączenia drogowe, posiadają doprowadzone wszystkie niezbędne media, a przede wszystkim znajdują się na terenie, którego ukształtowanie sprzyja budowie hal stalowych i tym podobnych obiektów.

Działki usługowe

Drugi rodzaj działek inwestycyjnych pozwala na prowadzenie szeroko rozumianej działalności usługowej, ale pozwala też na użytkowanie zabudowy usługowej powszechnie uznawanej za uciążliwą (np. hale produkcyjne). Tego typu działki inwestycyjne na Śląsku zlokalizowane są zazwyczaj w miejscach oddalonych od zabudowań mieszkalnych, co pozwala na wykorzystywanie ich jako tereny pod fabryki i tym podobną działalność. Z pewnością będą gratką dla tych inwestorów, którzy planują rozszerzyć swoją działalność produkcyjną i szukają terenów pod nowe hale przemysłowe.

Pokaż więcej

Related Articles

Back to top button
Close