Biznes

Na co zwrócić uwagę, kiedy zatrudniamy opiekunkę do dziecka

Zapewnienie odpowiedniej opieki naszemu dziecku, to obowiązek każdego rodzica. Kiedy jednak pracujemy, a nasza pociecha z takich czy innych względów nie może uczęszczać do przedszkola, rozwiązaniem jest zatrudnienie opiekunki do dziecka. Jak jednak ją wybrać? Co powinno zawierać cv opiekunki do dziecka? Na co my, jako rodzice powinniśmy zwrócić największą uwagę, kiedy zatrudniamy taką osobę? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań, znajdziecie państwo w naszym poniższym artykule.

Przede wszystkim – wiedza i doświadczenie w opiece nad dziećmi

Pierwszą i najważniejszą cechą, którą powinna się odznaczać opiekunka do dziecka, jest przyjazne usposobienie. Osoba taka musi lubić dzieci – inaczej, nie będzie ona w stanie wykonywać swojej pracy w sposób należyty. To, co także warto podkreślić, kiedy mówimy o zatrudnieniu opiekunki do dziecka, to zadbanie o to, aby posiadała ona doświadczenie w tym aspekcie. Takie informacje powinny się znaleźć przede wszystkim w cv opiekunki do dziecka. Dla nas, jako rodziców, jest to informacja, że osoba taka wie, w jaki sposób zajmować się dziećmi. Nie jest to jednak wszystko, na co powinniśmy zwrócić uwagę, kiedy zatrudniamy opiekunkę do dziecka. Co zatem jeszcze będzie dla nas w tym aspekcie istotne?

Referencje i dobre opinie

Kiedy zatrudniamy opiekunkę do dziecka np. z agencji, warto jest zasięgnąć informacji na jej temat właśnie tam. Jej pracownicy mają obowiązek poinformować nas o tym, jak długo taka osoba u nich pracuje oraz jakie są o niej opinie. Dla nas, jako rodziców, to bardzo ważne. Przecież nie powierzymy opieki nad dzieckiem osobie, która nie ma w tym temacie żadnego doświadczenia. Wiedza, doświadczenie oraz umiejętność pracy z dzieckiem, to cechy, którymi zdecydowanie powinna odznaczać się dobra opiekunka do dziecka.

Zapytajmy znajomych i rodzinę – poczta pantoflowa zawsze działa!

Świetnym sposobem na zweryfikowanie informacji, które zawiera cv opiekunki do dziecka, jest zapytanie o daną osobę naszych znajomych i rodziny. Zatrudnienie osoby z polecenia, jest z całą pewnością lepszym rozwiązaniem, niż osoby, której zupełnie nie znamy. Jeśli np. dana osoba pracowała jako opiekunka do dziecka u naszych znajomych, jeśli wiemy, że w odpowiedni sposób zajmowała się u nich ich pociechą, możemy mieć pewność, że tak samo będzie i w naszym przypadku. Zadbanie o to, aby nasze dziecko miało zapewnioną jak najlepszą opiekę w czasie naszej nieobecności, to nasz podstawowy obowiązek – każdy rodzic powinien być tego świadom i o to zadbać.

Pokaż więcej

Related Articles

Back to top button
Close