Praca

Najlepsze cv po angielsku

Intensywnie zachodzą procesy globalizacji. Szukanie pracy aktualnie nie ogranicza się jedynie do okolicy zamieszkania. Jeszcze kilkanaście lat temu za odwagę uznawało się wyjazd do innego województwa w poszukiwaniu pracy. Aktualnie zaszły intensywne procesy, których konsekwencją stał się fakt umiędzynarodowienia wielu przedsiębiorstw.

Jak szukać pracy w międzynarodowych korporacjach?

Po okresie komunizmu polska gospodarka musiała przejść intensywną przemianę, która pozwoliła jej konkurować z innymi gospodarkami krajowymi. Wiele przedsiębiorstw trafiło wtedy do grup kapitałowych z dużym udziałem przedsiębiorstw zagranicznych. Druga fala procesów zmierzających do inwestycji zagranicznych powiązana była z wejściem Polski do Unii Europejskiej. Wiele przedsiębiorstw w Polsce działa zatem w międzynarodowym środowisku, w którym często językiem komunikacji jest angielski. Szukając pracy w takim środowisku koniecznym jest rozsyłanie cv po angielsku. Jest to zarówno wizytówka poszukującego pracy jak i pierwszy test językowy ze strony rekrutera. Warto zaznaczyć, że cv po angielsku powinno być nie tylko przetłumaczone z języka polskiego, ale napisane zgodnie z brytyjskimi zasadami tworzenia tego dokumentu. Czasem dobrze widziane jest także przesłanie dokumentów aplikacyjnych w dwóch językach – języku angielskim, który jest językiem komunikacji w przedsiębiorstwie i w języku polskim – języku kraju, w którym będzie odbywać się praca.

Jak znaleźć prac za granicą?

Podobnie wygląda sprawa, gdy poszukuje się pracy poza granicami Polski. Szczególnie w międzynarodowych korporacjach. Jeśli siedziba znajduje się w Wielkiej Brytanii, USA lub innym kraju anglojęzycznym cv po angielsku jest konieczne, dobrze by poszukujący wykazywał się także znajomością innego języka obcego. Znacząco ułatwi to rekrutację do oddziałów firmy, które znajdują się w innych rejonach świata. Jeśli zaś poszukuje się pracy bezpośrednio w Wielkiej Brytanii należy nastawić się na specyfikę tamtejszego systemu rekrutacji lub na początek zdać się na wykwalifikowane agencje pośrednictwa pracy. Decyzja o wyjeździe za granicę nigdy nie jest łatwa, szczególnie jeśli wyjazd związany jest z rozpoczęciem życia od nowa. Czasem jednak warto podjąć ryzyko – może to przynieść korzyści nie tylko finansowe, ale także pozwoli zmniejszy stres i napięcie związane z życiem w Polsce. Warto zatem odpowiednio przygotować dokumenty aplikacyjne oraz odświeżyć język przed rozmowami kwalifikacyjnymi. Już samo tworzenie cv w języku angielskim pozwoli na przypomnienie podstawowych słówek.

Pokaż więcej

Related Articles

Back to top button
Close