Biznes

Ogłoszenie upadłości konsumenckiej

Czasami wystarczy jedna nieprzemyślana decyzja i wpadamy w pętle długów, których nie jesteśmy w stanie spłacić. Nie jest to komfortowa sytuacja, ale na szczęście możemy złożyć wniosek o upadłość konsumencką.

Upadłość konsumencka

Jeżeli nie radzimy sobie ze spłatą zobowiązań finansowych, to możemy udać się do sądu i starać się o upadłość konsumencką. Nowe przepisy dają znacznie więcej możliwości niż w przeszłości i dzisiaj znacznie łatwiej uzyskać pozytywne rozpatrzenie wniosku.

Ogłoszenie upadłości konsumenckiej pozwoli nam rozpocząć wszystko od nowa. Nie będziemy musieli martwić się tym, że nie mamy pieniędzy na spłacenie dłużników. Sądowe oddłużenie sprawi, iż nasza sytuacja finansowa stanie się znacznie lepsza. Jednak pamiętajmy o tym, że upadłość nie musi oznaczać, iż pozbędziemy się wszystkich długów. Niektóre zobowiązania i tak będziemy musieli spłacić, ale zostaną one rozłożone na raty. Może też się zdarzyć tak, że długi zostaną spłacone poprzez sprzedaż naszego majątku ruchomego bądź nieruchomego. Wiele zależy od wysokości długów oraz od naszej aktualnej sytuacji.

Kto może złożyć wniosek o upadłość konsumencką?

O upadłość konsumencką mogą starać się jedynie osoby fizyczne. Jeżeli więc mamy własną działalność gospodarczą bądź należymy do jakiejś spółki, to nie mamy możliwości złożenia takiego wniosku. W takiej sytuacji warto zakończyć działalność oraz zrezygnować ze spółki.

Możemy starać się o upadłość konsumencką jeśli przez przynajmniej trzy miesiące zalegamy z płatnościami, ponieważ nasza sytuacja finansowa nie pozwala na ich spłatę.

Czy warto złożyć wniosek o upadłość?

Uzyskanie upadłości konsumenckiej z całą pewnością ułatwi nam życie. Warto więc zdecydować się na taki krok jeśli mamy problem z długami. Dzięki temu możemy uniknąć komornika i nie będziemy zarabiać jedynie na długi, których i tak się nie zmniejszają. Warto też pamiętać o tym, że dzisiejsze przepisy są bardzo korzystne, więc łatwiej jest uzyskać upadłość. Można to wykorzystać i rozpocząć swoje życie od nowa.

Pokaż więcej

Related Articles

Back to top button
Close