Przemysł

Palety na każdą okazję

Trudno w dzisiejszych czasach wyobrazić sobie transport i magazyny bez palet. Producenci tych wyjątkowo praktycznych sprzętów prześcigają się w tworzeniu różnorodnych rozwiązań, które odpowiadają na potrzeby przedsiębiorców.

Drewno czy plastik

O ile jeszcze kilkanaście lat temu dominowały palety drewniane, dziś coraz częściej stosowane są palety z tworzyw sztucznych. Przedsiębiorcy doceniają ich różnorodność oraz wiele zalet. Nie oznacza to, że drewniane palety odstawiono do lamusa. Są one niezastąpione np. w transporcie i przechowywaniu ciężkich materiałów, gdzie potrzebna jest duża wytrzymałość. Palety plastikowe są odporne na warunki atmosferyczne, większość substancji chemicznych i łatwe do utrzymania w czystości. Są także dużo lżejsze, co jest istotne w transporcie.

Rozwiązania na miarę

Każdy dobry Producent palet oferuje obecnie całą gamę różnorodnych rozwiązań. Palety różnią się nie tylko rodzajem tworzywa, z którego są zrobione, ale także budową i przeznaczeniem. Palety dedykowane określonym sektorom są dziś codziennością. Większość przedsiębiorców wykorzystuje palety typowe. Jednak niekiedy są potrzebne specjalne opakowania. Wychodząc na przeciw temu zapotrzebowaniu, coraz częściej producent palet plastikowych proponuje też palety na wymiar. Do niedawna takie możliwości były tylko przy paletach drewnianych. Dziś możliwe jest stworzenie plastikowej palety o nietypowych wymiarach.

Palety do zadań specjalnych

Zapotrzebowanie na różnorodne palety sprawia, że producenci proponują bardzo ciekawe i praktyczne rozwiązania. To nie tylko palety na wymiar, ale także specjalnie zaprojektowane konstrukcje, które sprawdzają się w określonych warunkach. Przykładem mogą być palety dla przemysłu spożywczego i farmaceutycznego, które muszą zapewniać nie tylko utrzymanie idealnej czystości, ale także odpowiedniej wentylacji i temperatury. Wykorzystane tworzywo sztuczne musi być dopuszczone do kontaktu z żywnością.Dobry producent palet zapewni także paletę na wymiar do przechowywania i transportu nietypowego produktu. Niestandardowe palety zapewniają optymalizację procesu produkcji, lepsze wykorzystanie powierzchni magazynowej oraz środków transportu.

Pokaż więcej

Related Articles

Back to top button
Close