Przemysł

Pianka polietylenowa w branży opakowaniowej i budowlanej

Do pakowania produktów można używać bardzo różnych materiałów, ale nie wszystkie tak samo dobrze zabezpieczają je przed możliwością uszkodzenia czy zawilgocenia. Dlatego szczególne te wyjątkowo cenne i drogie zabezpiecza się przy pomocy pianki polietylenowej. Co to za materiał i jakie jeszcze ma zastosowanie?

Właściwości pianki polietylenowej w rolkach

Pianka polietylenowa odznacza się zamkniętą budową komórkową i powstaje w wyniku spienienia polietylenu pod wpływem izobutanu. Jest całkowicie bezpiecznym i neutralnym chemicznie produktem. Jest także bezwonna oraz niezwykle elastyczna i wytrzymała na bardzo różnorodne czynniki, w tym przede wszystkim wilgoć oraz uszkodzenia mechaniczne. Pianka polietylenowa producenta dostępna jest przede wszystkim w wygodnych rolkach oraz arkuszach, dzięki czemu łatwo dopasować ją adekwatnie do swoich potrzeb.

Pianka polietylenowa w rolkach – różne grubości i rozmiary

Pianka polietylenowa producenta sprzedawana jest w wygodnych rolkach o różnych szerokościach oraz długościach nawoju, ale równie istotny jest fakt, że można ją nabyć w bardzo różnych grubościach. Jest to ważne w przypadku zastosowania jej nie tylko w branży opakowaniowej, ale również budowlanej. Pianka polietylenowa do kupienia jest także w różnych kolorach, co dla wielu inwestorów także ma duże znaczenie.

Zastosowanie pianki polietylenowej producenta

Jak wyżej zostało wspomniane, pianka polietylenowa w rolkach jest elastyczna i niezwykle wytrzymała, a także zapewnia izolację termiczną. Jest więc powszechnie wykorzystywana w branży opakowaniowej. Zabezpiecza się nią przed wilgocią, zabrudzeniem oraz uszkodzeniem mechanicznym bardzo różnorodne produkty, w tym między innymi sprzęt RTV i AGD. Nie bez znaczenia jest również to, że dostępna jest w rożnych grubościach, dzięki czemu można ja dopasować do ciężaru określonych produktów. Jej drugim powszechnym zastosowaniem jest wykorzystanie jej w branży budowlanej jako izolacji. Stosuje się ją jako podkład izolujący termicznie oraz akustycznie pod panele i wylewki.

Pokaż więcej

Related Articles

Back to top button
Close