Przemysł

Przemysłowe pojemniki

Wykorzystywane w przemyśle pojemniki do przewozu towarów i różnego rodzaju produktów są, w dzisiejszych czasach, nie tylko lekkie i wygodne, ale także posiadają wszelkie potrzebne atesty i europejskie normy. Produkcja opakowań z tworzyw sztucznych opiera się na innowacji i nowoczesności, ze szczególnym uwzględnieniem ochrony środowiska naturalnego.

Z recyklingu i do recyklingu

Dzisiaj produkuje się pojemniki z tworzywa sztucznego w taki sposób i z takiego materiału, że nie mogą być one szkodliwe dla naszego środowiska. Dlatego wiele opakowań przemysłowych produkuje się z materiałów z recyklingu, jak również dane pojemniki po zużyciu też poddawane są recyklingowi. Skrzynki składane, pojemniki z tworzywa, kontenery, skrzyniopalety odpowiadają wszelkim normom ADR, RID czy IMDG przez co wiadomo jest, że są opakowaniami trwałymi, mocnymi i takimi, które nie uszkodzą się w czasie transportu lub podczas magazynowania. Ponadto istnieją także opakowania do przewozu materiałów niebezpiecznych, które są certyfikowane, przez co posiadają gwarancję, że nie uszkodzą się w czasie transportu. Produkcja opakowań z tworzyw sztucznych jest na bardzo wysokim poziomie a produkowane pojemniki są wciąż unowocześniane i udoskonalane.

Kontenery do zadań specjalnych

Skrzynki składane i pojemniki plastikowe to jedno, natomiast specjalne kontenery, przeznaczone do przewozu specjalnych towarów to produkcja opakowań plastikowych na wyższym poziomie. Kontenery plastikowe są wszechstronne, szczelne, odporne na urazy mechaniczne i na różnego rodzaju warunki atmosferyczne. Muszą spełniać określone warunki dla towarów do przewożenia, których są przeznaczone oraz muszą być łatwe do załadowania ich czy opróżnienia. Kontenery plastikowe muszą też być tak skonstruowane, by było je łatwo utrzymać w czystości i po każdym rozładunku można je było odpowiednio wymyć i wyczyścić.Produkując opakowania z tworzyw sztucznych ich producenci starają się opracowywać coraz to nowsze i lepsze rozwiązania do przewozu cieczy, materiałów sypkich czy materiałów niebezpiecznych i wrażliwych.Produkowane kontenery są również łatwe w naprawie, niektóre opcje składają się a większość kontenerów można sztaplować, przez co znacznie oszczędza się powierzchnię transportową lub magazynową.

Pokaż więcej

Related Articles

Back to top button
Close