Przemysł

Przenośne akumulatorki

Urządzenia elektryczne pełnią niebywale istotne funkcję w obecnym świecie. Mało kto wyobraża sobie wiele narzędzi elektrycznych bez specjalnych akumulatorów umożliwiających pracę bez konieczności ciągłego podłączenia bezpośrednio do zasilania sieciowego. Zakup odpowiedniego akumulatora nie jest jednak tak prosty, jak może się wydawać.

Akumulatorki niklowo wodorkowe

Akumulatorki NiMH czyli niklowo wodorkowe to coraz bardziej popularne źródło przenośnej energii. Te przenośne banki prądu posiadają wiele właściwości, dzięki którym zyskują popularność.

Akumulatorki niklowo wodorkowe są dość przyjazne dla środowiska przez brak kadmu, który jest substancją szkodliwą zarówno dla środowiska jak i dla zdrowia człowieka.

Dużą zaletą akumulatorów NiMH jest ich możliwość pracy w skrajnych temperaturach. Dzięki odporności na temperatury, akumulatorki te znakomicie sprawdzają się w urządzeniach alarmowych oraz w układach awaryjnego zasilania.

Gdzie stosować akumulatorki NiMH?

Akumulatorki cieszą się dużą popularnością, dzięki swojej uniwersalności. Nośniki energii znakomicie sprawdzają się w wielu urządzeniach i narzędziach. Dzięki możliwości ładowania, raz zakupiony akumulator starcza na wiele cykli użytkowania.

Obszary zastosowań akumulatorków jest przeogromny. Niklowo wodorkowe akumulatorki znajdują zastosowanie choćby w elektronarzędziach. Równie dobrze sprawdzają się w najróżniejszych urządzeniach medycznych.

Najczęściej akumulatorki niklowo wodorkowe stosowane są w systemach alarmowych, układach awaryjnego zasilenia oraz zewnętrznych systemach solarnych.

Jak radzić sobie z problemem efektu pamięci?

Efekt pamięci to duży problem akumulatorków niklowo wodorkowych. Co prawda producenci ograniczają obecnie ten problem do absolutnego minimum, jednak często zdarza się jego występowanie. Efekt pamięci polega na pozornym zmniejszeniu akumulatora.

Zapobieganie efektowi pamięci jest stosunkowo proste. Wystarczy wykorzystywać akumulatorki zgodnie z przeznaczeniem, oraz ładować je w prawidłowy sposób. Producenci zalecają, żeby przed ładowaniem akumulatorki były w pełni rozładowane. Podczas ładowania należy zwrócić uwagę, by nie przeładować baterii.

Przenośne banki energii to rozwiązanie stosowane w wielu dziedzinach życia. Mało kto wyobraża sobie obecnie funkcjonowanie bez akumulatorów. Stały się one niezmiernie istotne w życiu codziennym. Coraz więcej osób zwraca uwagę na przyjazność akumulatorów względem środowiska. Akumulatorki niklowo wodorkowe cieszą się sporym uznaniem entuzjastów ochrony środowiska.

Pokaż więcej

Related Articles

Back to top button
Close