Biznes

Przypinki – mobilna reklama firmy

Skuteczne sposoby na pozyskiwanie nowych klientów, to przedmiot pożądania wszystkich właścicieli firm. Kampanie reklamowe są bardzo kosztowne, a mimo to wydane na nie środki nie zawsze przekładają się na wzrost sprzedaży. Przypinki metalowe to propozycja reklamy niedrogiej, ale wyjątkowo nośnej i skutecznej.

Co to jest przypinka?

Przypinka albo pins to zazwyczaj niewielki znaczek, wykonany najczęściej z metalu, umieszczany na odzieży. Najczęściej wpinana jest w klapy marynarek lub żakietów damskich. Można ją także przypinać do swetrów, koszul, płaszczy, katan i innych ubrań.Przód przypinek, czyli napis, rysunek, logo itp. wykonany może być różnymi technikami z rozmaitych materiałów: metalu, żywicy, akrylu, drewna, szkła. Wysokiej klasy pinsy wykonywane na zamówienie mogą być wykonywane z metali szlachetnych i pokrywane emaliami jubilerskimi.

Jakie kształty nadaje się przypinkom?

Z zasady produkuje się pinsy o niewielkiej powierzchni, niskiej wadze – takie, które są wygodne, z zapięciami nieniszczącymi ubrań, a przy tym bardzo estetyczne i ozdobne. Preferowane kształty to:
• Koło – przypinkę okrągłą charakteryzuje lekkość, nowoczesność,
• Owal – klasyczne, wręcz staroświeckie; bardzo eleganckie, stonowane,• Tarcza herbowa –kształt chętnie wybierany przez samorządy, które zamawiają nadruki z herbami,
• Prostokąt – daje możliwości na naniesienie dużej ilości tekstu; kształt wybierany do nadruku flag państwowych lub samorządowych.

Producenci przypinek realizują także zamówienia na gadżety o niestandardowych kształtach. Często dotyczy to przypinek metalowych ażurowych odlewanych.

Jak zamocować przypinkę do ubrania?

Jeśli ktoś nosi przypinkę codziennie, to musi liczyć się z tym, że często będzie ja odpinać i przekładać do innej odzieży. Ważne jest więc zamówienie przypinek z bardzo solidnym zapięciem, które z jednej strony ochroni przed zgubieniem przypinki, a z drugiej będzie bezpieczne dla tkanin. Przypinki, które pozostawiają dziury nie spełnią swojej misji skutecznej reklamy – przeciwnie, wywołają złość i niechęć użytkowników.Bardzo dobrym zapięciem jest zamek typu motylek. Na odwrocie części głównej umieszcza się sztyft, który przekłuwa tkaninę. Od tyłu sztyft jest blokowany zatyczką ze skrzydełkami, które są częścią mechanizmu blokady uniemożliwiającej przesuwanie się zatyczki po sztyfcie.Jeszcze skuteczniejsze zapięcie to zamek ze śrubka i nakrętką. Stosuje się go w pinsach małych, ale cennych. Raczej nie poleca się do codziennego przepinania, szczególnie do cienkich tkanin – śrubka pozostawia niewielkie otwory. Jednak ten typ zamka to najlepsza ochrona przed zgubieniem przypinek.

Producenci proponują także zapięcia magnetyczne oraz agrafkowe.

Wytwórcy przypinek realizują zamówienia na podstawie projektów przesłanych przez zamawiających albo wykonują projekty zgodnie z wytycznymi klientów.

Przypinki dostępne są w ofercie Grawernia.pl.

Pokaż więcej

Related Articles

Back to top button
Close