Przemysł

Rodzaje i zastosowanie folii polietylenowej

W dzisiejszych czasach folia polietylenowa znajduje bardzo szerokie zastosowanie. Wpływ ma na to przynajmniej kilka czynników. Przede wszystkim jest to jej niewysoka cena. To jednak nie wszystko. Uwagę zwracają także jej szczególne właściwości. Mowa tu zwłaszcza o dużej elastyczności oraz odporności na uszkodzenia mechaniczne. Warto zatem wiedzieć jakie rodzaje folii polietylenowej można wyróżnić oraz jakie jest jej zastosowanie.

Folia polietylenowa producent i oferowane przez niego jej rodzaje

Folia polietylenowa służy do produkcji różnego rodzaju opakowań, które wykorzystywane są w wielu branżach przemysłowych. Producenci folii polietylenowej oferują kilka jej rodzajów. Przede wszystkim wyróżnić można folię LDPE, HDPE oraz MDPE. Nie są to jedyne rodzaje folii polietylenowej, jednak te trzy stosowane są najczęściej. Każdy z tych rodzai folii ma nieco inne właściwości i zastosowanie. To świadczy zatem o tym, jak bardzo uniwersalny jest to materiał. Folia LDPE oraz HDPE służy przede wszystkim do produkcji różnego rodzaju worków. Mogą być to worki o niewielkich rozmiarach, które służą do pakowania produktów spożywczych. Z drugiej strony mogą być to również dość duże worki, które wykorzystuje się do pakowania różnego rodzaju odpadów. Folię polietylenową LDPE cechuje niska gęstość. Z kolei folia HDPE to folia o większej gęstości. Oznacza to, że to ten drugi typ jest znacznie odporniejszy na uszkodzenia mechaniczne. Jak zatem widać, rozważając temat “folia polietylenowa producent”, widać że produkt ten oferowany jest w kilku różnych rodzajach.

Folia polietylenowa zastosowanie

Jak wspomniano, folia, o której mowa może mieć bardzo szerokie zastosowanie. Produkcja worków to nie wszystko. Materiał ten stosuje się także choćby do produkcji taśm, rękawów czy półrękawów. Dodatkowo warto podkreślić, że folię polietylenową można nieco modyfikować i w ten sposób zmieniać jej właściwości. Dzięki temu możliwa jest produkcja folii z poślizgiem, znakowanej, barwionej, z dodatkiem filtra UV czy folii przeciwwilgociowej. Ten ostatni rodzaj znajduje swoje zastosowanie przede wszystkim na budowach. Kwestia “folia polietylenowa zastosowanie” jest bardzo szeroka. Wszystko to jednak wpływa właśnie na tak dużą popularność tego materiału.

Pokaż więcej

Related Articles

Back to top button
Close