Szkolenia elektroenergetyczne
Po co są uprawnienia SEP? Jest to bardzo często zadawane pytanie. Innym pytaniem jest, czy mając uprawnienia SEP, łatwiej będzie znaleźć pracę? Na te pytania należy odpowiedzieć. .
Uprawnienia SEP Co to jest?
Na pytanie “uprawnienia sep co to jest?” odpowiedź jest jedna. Uprawnienia SEP pozwalają nam na eksploatację i obsługę różnego rodzaju linii służących do przesyłu energii. Na przykład, więc jeżeli chcielibyśmy pracować w jakimkolwiek budynku, jako konserwator i chcielibyśmy, na przykład naszej szefowej naprawić gniazdko elektryczne, to nie możemy tego wykonać, chyba że mamy uprawnienia SEP G1.
Uprawnienia SEP pozwalają nam zawodowo zajmować się liniami elektrycznymi, ciepłowniczymi oraz gazowymi. Co ważniejsze, nawet jeśli wykonujemy jakieś modyfikacje w domu, to musimy sami mieć uprawnienia, albo zatrudnić osoby takie uprawniana posiadające. Jest to oczywisty wymóg bezpieczeństwa.
Co oznaczają skróty G1, G2 oraz G3?
Uprawnienie SEP, nie jest to jedno uprawnienie na wszystkie linie przesyłowe. Rozróżniamy uprawnienia typu G1, G2 oraz G3. Są one przyporządkowane odpowiednio do sieci elektroenergetycznych, ciepłowniczych oraz gazowych. Dodatkowo każda z tych grup ma odpowiednie zakresy, w jakich udziela się uprawnienia. Jeśli mamy wszystkie trzy grupy uprawnień, możemy wówczas zajmować się każdą dowolną siecią przesyłu energii, oczywiście do pewnego zakresu mocy.
W jaki sposób zdobyć uprawnienia
Aby zdobyć uprawnienie SEP G1, G2 lub G3, musimy najpierw złożyć wniosek o nadanie takich uprawnień. Następnie musimy ukończyć kurs i zdać egzamin. W momencie, kiedy jesteśmy na kursie, powinniśmy postarać się o to, aby zebrać jak najwięcej możliwych materiałów dodatkowych, ponieważ nie wszystkiego nauczy nas szkolenie SEP Materiały dodatkowe są potrzebne do tego, aby powtórzyć sobie to, czego nie zapamiętamy na kursie, lub nie zdarzymy zapisać.
Materiały dodatkowe w pewnym sensie mogą być nawet lepsze niż szkolenie SEP Materiały dodatkowe, jeśli oczywiście są merytoryczne, pozwalają nam na powrót do problematycznych, lub szczególnie nietresujących nas działów, zawsze, wtedy kiedy tego potrzebujemy. Dzięki temu mamy możliwość zgłębić kompletną wiedzę potrzebną do zdania egzaminu.