Praca

Szkolenie BHP przez Internet – czy warto?

Coraz więcej pracodawców decyduje się na kurs BHP online. Jest to wygodniejsze rozwiązanie niż organizacja kursów stacjonarnych dla nowo przyjętych pracowników. Dowiedz się, czy jest to dobre rozwiązanie i czy naprawdę warto zdecydować się na takie rozwiązanie.

Szkolenie BHP przez Internet nie dla wszystkich

Jeśli chodzi o szkolenie BHP kurs, a raczej jego zawartość i forma są definiowane przez odpowiednią ustawę. Ustawodawca dopuszcza szkolenie BHP przez Internet, ale warto wiedzieć, że naprawdę nie dla wszystkich.

Kurs BHP online jest możliwy do przeprowadzenia wyłącznie w przypadku kadry i pracowników umysłowych. Jeśli chodzi o robotników fizycznych, konieczne jest szkolenie stacjonarne, ponieważ bardzo często dotyczy także sposobu użytkowania i zachowania bezpieczeństwa podczas pracy z maszynami i narzędziami. Dlatego w tym wypadku kurs bhp online nie wchodzi w grę. W każdym innym można go przeprowadzić i nie będzie to stanowiło większego problemu.

Kurs BHP online – sposoby na kurs

Kurs BHP przez Internet może przybierać bardzo różne formy. Czasami jest po prostu zbiorem materiałów do nauczenia, czasami może być to video z wykładem lub swojego rodzaju podcast. Każda z tych form jest dobra, a pracownik ma obowiązek zapoznania się z materiałami i przyswojenia zawartej w nich wiedzy.

Dodatkowo warto zwrócić uwagę na to, że jeśli chodzi o szkolenie BHP kurs może zakończyć się egzaminem sprawdzającym wiedzę z jego zakresu, co może być naprawdę bardzo przydatne. Jest to gwarancja, że wszyscy pracownicy zapoznali się z procedurami bezpieczeństwa, które panują w danej firmie.

Kurs BHP przez Internet

Aby przeprowadzić kurs online w firmie, warto zatrudnić do tego podwykonawcę – podmiot zewnętrzny. Zajmuje się tym sporo firm szkoleniowych, na dodatek poziom przesłanych materiałów jest w tym wypadku bardzo wysoki. Masz gwarancję, że wszystkie dane są na najwyższym poziomie i są zgodne z najnowszą literą prawa.

Kurs BHP to świetne rozwiązanie. Może być naprawdę bardzo przydatne. Na dodatek jest niezwykle skuteczny i bardzo wygodny – mogą w nim uczestniczyć wszyscy pracownicy na raz, niezależnie od miejsca, w którym przebywają. To tańsze i bardzo oszczędzające czas rozwiązanie.

Pokaż więcej

Related Articles

Back to top button
Close