Biznes

Uczciwy skup

W dobie szalejącej inflacji i coraz mniejszych możliwości inwestowania wielu warszawiaków lokuje swoje oszczędności w złocie. Szczególnie popularną formą oszczędzania w tym kruszcu jest zakup złotych monet. Niekiedy nadchodzi chwila, że pieniądze są potrzebne i w szybkim tempie potrzebujemy sprzedać pewną ilość złota by uzyskać gotówkę. Gdzie to zrobić aby na tym nie stracić? Na to i inne pytania odpowie poniższy artykuł.

Skup monet warszawa

Warszawa jako stolica Polski dysponuje stosunkowo dużą liczbą punktów określanych jako skup złotych monet. Punkty tego typu istnieją zarówno jako niezależne pracownie numizmatyczne jak i części dużych, sieciowych kantorów. Na pierwszy rzut oka nie są jednak łatwe do odnalezienia bowiem podmioty zajmujące się obrotem kruszcami nie reklamują się powszechnie, jako że są to usługi przeznaczone dla niewielkiej, elitarnej grupy odbiorców. Gdzie więc można znaleźć skup złota warszawa?

W Warszawie istnieje kilkadziesiąt kantorów i zakładów numizmatycznych z czego ponad 20 punktów zawiera stoiska stacjonarnego skupu złotych i srebrnych monet. Należą do nich sieciowe punkty skupu będące częścią większych firm znajdujące się przy ulicach Foksal, Świętokrzyskiej czy Czardasza oraz indywidualne punkty najczęściej prowadzone przez pojedynczych pasjonatów numizmatyki. Do tych ostatnich należą skupy monet przy Alejach Jerozolimskich czy ulicy Żelaznej. Jednak największym podmiotem świadczącym usługi Skup monet warszawa jest Mennica Skarbowa.

Bezpieczeństwo czy cena?

Mennica Skarbowa to przedsiębiorstwo akcyjne, gwarantowane przez państwo Polskie i zajmujące się obrotem kruszcami. Mennica Skarbowa, której siedziba mieści się przy ulicy Jasnej w Warszawie, jest najpewniejszym źródłem zakupu i skupu złota. Przedsiębiorstwo to daje bowiem gwarancję na skup zakupionego u siebie wcześniej złota. Jednak Mennica Skarbowa, mimo największego bezpieczeństwa, nie gwarantuje najkorzystniejszej ceny, ta bowiem zależy od rodzaju i nominału monety jaką chcemy oddać do skupu.

Skup złotych monet to kluczowy czynnik warunkujący cenę monety. Popularne, znane na całym świecie monety bulionowe takie jak krugerrand czy złoty kanadyjski liść posiadają wprawdzie podobną cenę we wszystkich skupach jednak różnica jest na mniej znanych monetach. Wszelkie monety historyczne, które stanowią większość tezauryzowanych przez Polaków środków mają często większą wartość w małych antykwariatach numizmatycznych bowiem ich właściciel może osobiście przyjrzeć się monecie, ocenić jej wartość i wycenić. Natomiast w większych sieciach, obowiązują stałe, niższe ceny na takie monety i często nie ma możliwości targowania się czy indywidualnej oceny. To, który skup złota warszawa wybrać powinien zależeć od rodzaju monety i tego, czy wolimy pewność i bezpieczeństwo czy nieco wyższy zysk.

Pokaż więcej

Related Articles

Back to top button
Close