Praca

Co z IT?

Praca w IT jest niezwykle popularna. Programiści są poszukiwani na rynku pracy, a pojawia się ich coraz więcej. Warto więc zadbać o CV, które będzie się wyróżniać na tle innych. Należy zwrócić uwagę na to, by oferowało ono jak najwięcej informacji zapisanych czytelnie i schludnie. Zwiększy to szanse na pozytywne rozpatrzenie CV przez pracodawcę.

Programy

Bardzo często programiści, decydując się na objęcie stanowiska pracy, mają na koncie już udział w projektowaniu danego programu. Jest to coś, co wpisać w CV trzeba, bowiem pokazuje pracodawcy, że oprócz szlifów teoretycznych kandydat posiada również daną wiedzę praktyczną.

Pracodawcy szczególnie cenią programistów, którzy dysponują praktycznymi umiejętnościami. Umieszczenie udziału w projektowaniu programów pozwoli wyprzedzić w wyścigu o stanowisko kandydatów, którzy dysponują wyłącznie atutami wiedzy teoretycznej.

Znajomość języków programowania

Umieszczenie w CV języków na których potrafi operować kandydat na stanowisko, jest niezbędne i zdawać by się mogło oczywiste. Pracodawcy bardzo często szukają fachowców, którzy będą działać na konkretnym języku programowania. W ten sposób mogą dokonać selekcji przesłanych CV i wykluczyć te, które nie spełniają wymogów.

Do języków programowania warto dopisać sposób w jaki zostały wyuczone. Wszelkie udziały w kursach powinny zostać podkreślone, podobnie jak wiedza nabyta na studiach podczas zajęć czy projektów organizowanych w ramach niektórych przedmiotów.

Wykształcenie

By zostać programistą, nie trzeba kończyć uczelni wyższej, jednak jest to dodatkowy atut na który z pewnością pracodawca spojrzy z optymizmem.

Ukończenie kierunku studiów związanych z programowaniem z góry wskazuje, iż kandydat na stanowisko poznał określone języki programowania od poszewki. Należy oczywiście znajomość tych języków uwzględnić w umiejętnościach dodatkowych. Uwzględniając wykształcenie, można wyprzedzić kandydatów, którzy nie ukończyli uczelni wyższej i mimo znajomości języków programowania przegrają wyścig o stanowisko pracy.

Szczegółowe i dobrze dobrane informacje

Powołując się na znajomość danej technologii, kandydat na stanowisko pracy powinien określić szczegółowo jakie jej aspekty są mu doskonale znane.

To, co wpisać w cv zależy też od specyfiki stanowiska na jakie wysyłana jest aplikacja. Być może znajomość niektórych technologii okaże się bezużyteczna, a uwzględnienie ich w CV spowoduje jedynie natłok zbędnych informacji, których można pracodawcy zaoszczędzić.

Pokaż więcej

Related Articles

Back to top button
Close