Przemysł

Cyna- wartość i skup

Cyna jest dość powszechnym materiałem wykorzystywanym w wielu gałęziach przemysłu. Niewiele osób wie, iż oddając cynę na skup można zadbać o środowisko, dając cynie nowe życie, ale też uzyskać pewne zyski finansowe.

O cynie słów kilka

Cyna jest powszechnie wykorzystywane ze względu na niską temperaturę topnienia, ale też łatwość odlewania. Powszechnie kojarzona jest z przemysłem lutowniczym, gdzie jest wykorzystywana w największym stopniu, ale zastosowanie ma także w technologii, a nawet przemyśle spożywczym. Wiele puszek, w których przechowywana jest żywność, stworzona jest właśnie z cyny. Warto wiedzieć, iż w połączeniu z innymi metalami cyna jest doskonałym przewodnikiem elektrycznym. Ze względu na swoje właściwości antykorozyjne cyna wykorzystywana była niegdyś do pokrywania garnków i naczyń.

Skup cyny- cyna cena za kg

Mimo że cynę zastąpić można różnymi, innymi metalami wciąż jest ona bardzo pożądana, a chętnie skupują ja wszystkie, liczące się firmy recyklingowe. Cyna skupowana jest w wielu postaciach, jako odpad lutowniczy, stopy metali, a nawet jako powłoka innych metali.

Cyna cena za kg

Być może wiele osób zniechęcona jest oddawaniem cyny na skup złomu, ponieważ towarzyszy im myśl, iż jest to operacja iście nieopłacalna. Może być to mylne stwierdzenie. Za odpady, które zawierają około 30% cyny uzyskać można 15 złotych. Jeśli zawartość cyny waha się w przedziale 90-100% otrzymać można nawet 60 złotych za kilogram. Popularne skupy przyjmują cynę w każdych ilościach. Oferują profesjonalne pomiary, wycenę, a w szczególnych wypadkach także odbiór materiału od klienta.

Słysząc skup złomu wiele osób kieruje się stereotypami, wnioskując, iż na skup złomu oddawać można tylko puszki, a pieniądze są z tego marne. Skupy złomu to nie tylko puszki! Nowoczesne firmy zajmujące się skupem mają na celu odzysk materiałów i nadanie produktom drugiego życia. A czy nie jest to dużą wartością, gdy dbamy o środowisko i jeszcze na tym zarabiamy? Zastanówmy się, czy w naszym otoczeniu nie znajdują się rzeczy, które można poddać recyklingowi. Cena cyny za kilogram może naprawdę nas zdziwić.

Pokaż więcej

Related Articles

Back to top button
Close