Przemysł

Jak kupić tanie i bezpieczne zawiesia stalowe?

Za pomocą zawiesi stalowych można podnosić różnorodne ładunki. Gdzie zaopatrzyć się w zawiesia linowe wyróżniające się niskimi cenami i maksymalnym poziomem bezpieczeństwa?

Czym są zawiesia?

Transport bliski to bardzo szeroki termin dotyczący przenoszenia ładunków na bliskich odległościach. Zwykle odnosi się on do prac załadunkowych i rozładunkowych, a także do przewozu ładunków na terenie tego samego zakładu lub bezpośrednio u klienta.

Podczas transportu bliskiego używane są różne urządzenia dźwignicowe. Do tej kategorii zaliczane są między innymi suwnice, żurawie, HDS-y. Aby podnieść ładunek za ich pomocą, stosuje się zawiesia.

Zawiesia pozwalają na podwieszenie ładunku na urządzeniu dźwignicowym i jego bezpieczne przeniesienie z miejsca na miejsce. W tym celu konieczne jest właściwe dopasowanie typu zawiesia.

Zawiesie stalowe – jakie ma zastosowanie?

Wśród najczęściej stosowanych typów zawiesi znajdują się zawiesia stalowe. Termin ten odnosi się do zawiesi produkowanych z lin stalowych. Mogą one składać się z jednej, dwóch, trzech lub czterech lin określanych mianem cięgien. Wyposażone są także w różne typy zakończeń jak pętle, haki, ogniwa.

Z zawiesi stalowych korzysta się w wielu branżach, między innymi:
– branży budowlanej
– branży produkcyjnej
– branży magazynowej
– przemyśle
– rolnictwie
– leśnictwie

Jak wybrać bezpieczne zawiesie stalowe?

Na rynku znajduje szeroka gama zawiesi stalowych. Czym warto kierować się, wybierając bezpieczne zawiesia stalowe?

Warto przede wszystkim dobierać zawiesia dźwignicowe oferowane przez firmy posiadające duże doświadczenie w zakresie ich produkcji, cieszące się pozytywnymi opiniami.

Należy zwrócić szczególną uwagę na atest zawiesia stalowego – musi spełniać ono odpowiednie wymagania zgodnie z normami. Stosowanie zawiesi nieatestowanych może spowodować poważne wypadki!

Zakup zawiesi stalowych – jak zaoszczędzić?

Aby zapłacić za zawiesia jak najniższą cenę, warto przede wszystkim zapoznać się z ofertami różnych producentów tego typu akcesoriów. Obecnie wielu z nich prezentuje swoje oferty online wraz z cenami, co pozwala na ich porównanie i wybór najlepszego dostawcy.

W niskich cenach można kupować także zawiesia używane, jednak warto pamiętać o tym, że ich zakup może być ryzykowny, ponieważ nigdy nie wiadomo, w jakim stanie będzie produkt.

Zawiesia stalowe dostępne są w ofercie Cecho.

Pokaż więcej

Related Articles

Back to top button
Close