Biznes

Mandaty we Włoszech – jak ich unikać?

Sporo osób podróżuje samochodem z Polski do Włoch. Nic w tym dziwnego. Włochy to jedna z ulubionych wakacyjnych destynacji Polaków. Można tam dojechać po prostu samochodem, co jest wygodne, stosunkowo tanie, szczególnie w porównaniu do wysokich cen biletów lotniczych. Mandaty we Włoszech są wyjątkowo dotkliwe, dlatego warto poznać przepisy drogowe, które tam obowiązują, aby uniknąć kar finansowych.

Przepisy drogowe Włochy

Bardzo często można usłyszeć lub przeczytać, że wiele krajów Europy Zachodniej ma zdecydowanie bardziej restrykcyjne przepisy drogowe niż te, które obowiązują w Polsce. Warto mieć to na uwadze i zanim wyruszy się swoim samochodem do Włoch, zwyczajnie je przeanalizować. Szczególnie trzeba sprawdzić, jakie prędkości obowiązują na różnego rodzaju drogach oraz w terenie zabudowanym.

Przepisy drogowe Włochy – gdzie je sprawdzić?

Gdzie można dowiedzieć się więcej na temat obowiązujących przepisów? Po pierwsze można odwiedzić strony rządowe, które bardzo często mają wersję również w języku angielskim. To pozwala na zorientowanie się w przepisach nawet tym, którzy nie znają biegle języka włoskiego. Druga opcja to możliwość analizowania różnego rodzaju wpisów na blogach. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że w zależności od tego, jak osoba prowadząca stronę przygotowała się do pisania, informacje mogą być bardziej lub mniej sprawdzone.

Mandaty we Włoszech

Warto pamiętać o tym, że Włochy to kraj, w którym jest wiele zabytkowych miejscowości, wsi i miasteczek. Bardzo często obowiązują w nich różnego rodzaju ograniczenia związane z możliwością poruszania się po centrum historycznym oraz w jego obrębie. Może to natomiast nie dotyczyć osób, które mieszkają tam na stałe lub mają specjalne zezwolenia z innych względów, na przykład w związku z pracą. Aby uniknąć dotkliwych mandatów, które we Włoszech naprawdę są wysokie, warto zapoznać się wcześniej z tymi przepisami. Jeżeli wjedzie się samochodem do niedozwolonej strefy lub zaparkuje w miejscu, w którym mogą parkować tylko i wyłącznie stali mieszkańcy miasta, można otrzymać srogą karę finansową. Nie zawsze od razu otrzymamy mandat, czasami dopiero po kilku lub kilkunastu tygodniach przychodzi on na nasz adres domowy do Polski.

Pokaż więcej

Related Articles

Back to top button
Close