Biznes

Jak nadać paczkę?

Obecnie w Internecie funkcjonuje wiele sklepów internetowych, a także serwisów aukcyjnych i ogłoszeniowych. Wiele osób sprzedaje rzeczy, które posiada w domu, ponieważ okazuje się, że nie są im potrzebne. Często zgłaszają się do zakupu osoby z innej części kraju co wtedy? Pojawia się wtedy możliwość wyboru paczki nadanej pocztą tradycyjną lub kurierem. Najwygodniejsze jest skorzystanie z firmy kurierskiej – przykładowo kurier DPD przyjedzie i odbierze paczkę prosto z domu.

Jak nadać przesyłkę kurierską?

W ofercie firmy kurierskiej jest możliwość wybrania opcji Zamów Kuriera DPD, albo jest też opcja przygotowania przesyłki i nadania jej w punkcie – zależnie od wygody. Klienci biznesowi najczęściej korzystają z umów z firmami kurierskami i opcja DPD zamów kuriera jest dla nich najkorzystniejsza, ponieważ mogą za jednym razem nadać wiele paczek bez wożenia ich do punktu. Klienci indywidualni mogą również skorzystać z takiej możliwości, ale może być to opcja droższa niż nadanie przesyłki w punkcie. Również nad firmą kurierską warto się zastanowić przy nadawaniu cięższej paczki lub paczki o niestandardowych wymiarach.

Współpraca dla klientów biznesowych.

Jak wiadomo, najwięcej zamówień w opcji DPD zamów kuriera generują firmy. Klienci biznesowi w formularzu podają szacowane zapotrzebowanie miesięczne na przesyłki krajowe i zagraniczne i na tej podstawie formułowana jest oferta. Wówczas opcja Zamów kuriera DPD jest możliwa praktycznie w każdym momencie – co jest wygodne dla przedsiębiorców. Kurier dpd odbiera paczki oraz zawozi je w określone miejsce i przesyłka dociera do odbiorcy najczęściej w następnym dniu roboczym.

A może operator logistyczny?

Istnieją również firmy, zajmujące się operacjami logistycznymi, które współpracują z wieloma firmami kurierskimi, co daje możliwość wyboru najlepszej oferty oraz najwygodniejszego sposobu odbioru. Dzięki takiej współpracy, koszty transportu mogą być niższe.

W niektórych przypadkach wygodniej będzie dostarczyć paczkę samodzielnie do punktu niż czekać na kuriera. Często punkty, w których można nadać przesyłki kurierskie DPD są czynne również poza godzinami pracy firm, więc i osoba indywidualna i firma mogą w komfortowy sposób nadać paczki w wybranych przez siebie godzinach. Kurierzy DPD pracują w różnych godzinach – daje to wiele możliwości odbioru paczki od nadawcy.

Pokaż więcej

Related Articles

Back to top button
Close