Biznes

Jakie biuro spełni Twoje wymagania?

Mimo, iż obecnie na rynku ofert wynajmu biur jest dość sporo, nie wszystkie spełniają wymagania klientów. Nie zawsze też właściciele chcą inwestować w lokal, by ten stał się bardziej atrakcyjny dla potencjalnych najemców. A szkoda, bo niewielki wkład finansowy może naprawdę zmienić wygląd biura oraz zwiększyć jego cenę na rynku. Jak to zrobić? Jak korzystnie wynająć biuro? Podpowiedź znajdziesz poniżej.

Biura do wynajęcia w Katowicach

By lokal, który oferujemy najemcom wydawał się dla nich atrakcyjny – musi być uporządkowany. To bezapelacyjnie pierwsza i najważniejsza zasada, jeżeli chcemy wynająć miejsce puste lub wyposażone już we wszystkie sprzęty. Takie biuro powinno być wyposażone tylko w te elementy, które pasują do biura. Mile widziane są więc biurka, szafy, komody, stół z krzesłami lub blat do przyjmowania interesantów. Wszelkie łóżka, kanapy, ubrania czy wręcz śmieci skutecznie odstraszają oglądających.

Atrakcyjna cena

Biura do wynajęcia w Katowicach różnią się cenami. W słabszych lokalizacjach bardzo atrakcyjne lokale można znaleźć za około 1000 – 2000 zł miesięcznie (zależy od powierzchni). W bardzo dobrych lokalizacjach ( np. w centrum miasta) te ceny są znacznie wyższe. By oferta, którą umieścimy w internecie stała się atrakcyjna dla potencjalnego najemcy – należy opatrzyć ją dobrymi zdjęciami oraz szczegółowym opisem, który zawiera informacje przydatne dla odbiorcy. Lokalizacja, punkty usługowe w pobliżu, transport miejski oraz wszystkie inne wskazówki są jak najbardziej mile widziane. Nie bez znaczenia jest też cena. Warto postawić na cenę niższą chociaż o kilkadziesiąt złotych od innych lokali – wówczas możemy mieć pewność, że zainteresuje się naszą ofertą znacznie większa liczba osób.

Bez pośredników

Jeżeli zależy nam na szybkim i długoterminowym wynajmie – lepiej postawić na wynajem bez pośredników. Mimo, iż wiąże się to z naszym większym zaangażowaniem i będziemy musieli poświęcić trochę czasu temu zadaniu – zdecydowanie warto. Obecnie, wiele osób odstrasza biuro oraz ich koszty, dlatego też najemcy nawet na takie oferty “nie wchodzą”. Dodatkowo, warto samemu poznać naszych lokatorów oraz zapoznać się z ich działalnością. Dzięki temu łatwiej dogadać się w wielu kwestiach oraz można być na bieżąco z tym, co nasi najemcy robią w wynajmowanym przez nas lokalu. Warto pamiętać o zawarciu bardzo dobrej, szczegółowej umowy (może być notarialnie) i innych kwestiach, które gwarantują prawidłową i długoletnią współpracę (jak np. dogadanie się do do płatności za lokal).

Pokaż więcej

Related Articles

Back to top button
Close