Biznes

Zastosowania pianki polietylenowej

Chyba każdy, kto miał styczność z branżą budowlaną lub pakowaniem i zabezpieczaniem produktów, kojarzy rolki lub arkusze delikatnej pianki, najczęściej w kolorze białym. To właśnie pianka polietylenowa, która posiada wiele różnorodnych zastosowań w współczesnym przemyśle.

Czym jest pianka polietylenowa?

Materiał ten często nazywany jest skrótowo pianką PE, a powstaje podczas procesu spieniania polietylenu o niskiej gęstości, z użyciem gazów, takich butan czy propan. Skoro wiemy już, czym w teorii jest pianka PE, możemy przejść do praktyki. A w praktyce, jest ona lekkim, miękkim i delikatnym w dotyku materiałem, jednak ta miękkość nie powinna nas zwieźć, ponieważ pianka ta cechuje się również bardzo wysoką wytrzymałością i odpornością na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, takich jak mróz czy promieniowanie UV. Ponadto, jest świetnym izolatorem, jeśli chodzi o wodę, temperaturę i dźwięk, jest też elastyczna i niepalna.

Jakie zastosowania ma pianka PE?

Biorąc pod uwagę wspomniane wyżej, zróżnicowane właściwości, taka pianka w rolce czy Pianka w arkuszach, jest jednym z podstawowych i niezbędnych materiałów, wykorzystywanych w różnych gałęziach przemysłu. Najczęściej używa się jej do pakowania i zabezpieczania produktów- już jedna warstwa może skutecznie chronić powierzchnie przed zarysowaniami czy niepożądanym działaniem mrozu lub promieni słońca.Jednak pianka PE jest wykorzystywana również w przemyśle spożywczym, a to ze względu na jej udowodnioną neutralność dla zdrowia człowieka- do jej produkcji nie używa się składników szkodliwych. Z tego względu często stosuje się ją również w budownictwie jako bezpieczny izolator.

Jakie formy i wymiary pianki polietylenowej mamy do wyboru?

Tak właściwie, współcześni producenci wychodzą na przeciw oczekiwaniom klienta i dziś możemy dostać piankę polietylenową w dowolnym, wybranym przez siebie kształcie, a nawet kolorze. Jednak najczęściej wybieraną opcją, jest pianka w rolce, która jest o tyle wygodna, że pozawala na łatwe wycinanie odpowiadających aktualnemu przedsięwzięciu rozmiarów i kształtów. Natomiast w innych przypadkach, bardzo dobrze sprawdzi się pianka w arkuszach, których rozmiar można również dowolnie wybrać, co przy odpowiednich obliczeniach pozwoli na zaoszczędzenie miejsca, czasu i zachodu z przycinaniem do potrzebnego wymiaru.

Pokaż więcej

Related Articles

Back to top button
Close