Praca

Zdobywanie uprawnień SEP

Zmiana wykonywanego zawodu jest znacznie prostsza, aniżeli większości z nas się wydaje. Jednym z zawodów do którego możemy z łatwością nabyć podstawowe uprawnienia jest zawód elektryka. Jeżeli chcielibyśmy się przebranżowić jedyne co musimy zrobić to zdać egzamin organizowany przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich. Jak nabyć uprawnienia SEP łódź jest odpowiednim miejscem, aby to zrobić?

Czym jest egzamin SEP

Egzamin SEP to test organizowany przez Stowarzyszenie elektryków polskich. Składa się on zarówno z części praktycznej, jak i części teoretycznej. Do egzaminu może podejść każda osoba posiadająca minimum wykształcenie podstawowe oraz ma ukończone 18 lat. W praktyce oznacza to, że do egzaminu można przystąpić mimo braku ukończenia kierunkowej szkoły branżowej lub technikum.

Po ukończeniu egzaminu uzyskujemy uprawnienia kV1. Jednym z minusów organizowanego przez SEP egzaminu jest krótkotrwałość uzyskanego uprawnienia do wykonywania zawodu. Po pozytywnym zdaniu zarówno części praktycznej, jak i teoretycznej uzyskujemy możliwość wykonywania zawodu jedynie przez okres 5 lat. Po 5 latach od zdania egzaminu jesteśmy zobowiązani do podejścia do kolejnego testu.

Egzamin SEP

Przed podejściem do egzaminu warto zapisać się na szkolenia SEP łódź jest jednym z wielu miast w Polsce, gdzie skorzystać możemy z oferty różnorodnych ośrodków szkoleniowych, które przygotują nas do zdania zarówno części praktycznej, jak i teoretycznej egzaminu.

W ramach kursu zdobędziemy między innymi wiedzę z zakresu pierwszej pomocy osobie porażonej przez prąd, wiedzę na temat prawnych aspektów wykonywanego przez zawodu oraz wiele praktycznych umiejętności, które są niezbędne do wykonywania zawodu elektryka

Oczywiście nie ma obowiązku podejścia do szkolenia, ale będzie się to wiązać z koniecznością zdobycia informacji na temat zakresu egzaminu oraz niezbędnych materiałów dydaktycznych na własną rękę. O ile część z nas nie będzie miała większego problemu, aby samodzielnie przyswoić podstawową wiedzę z zakresu teoretycznego egzaminu to sytuacja może wyglądać inaczej w przypadku części praktycznej.

Jeżeli nie posiadamy bliskiej osoby, która mogłaby nas efektywnie przygotować do praktycznej części egzaminu powinniśmy zdecydować się na zapis na szkolenie. Przede wszystkim ze szkolenia mogą zrezygnować osoby, które wcześniej zdały egzamin oraz osoby które ukończyły odpowiednie branżowe szkoły kierunkowe.

Pokaż więcej

Related Articles

Back to top button
Close