Sklepy

Do czego może służyć folia bąbelkowa?

Produkcja folii bąbelkowej wychodzi naprzeciw różnym sektorom gospodarki, w których jest używana. Najbardziej powszechne jest jej zastosowanie w transporcie, gdzie ułatwia przewożenie towarów delikatnych, w tym szklanych. Oprócz tego służy między innymi do produkcji kopert i jest niezbędna w ogrodnictwie.

Produkcja folii bąbelkowej na potrzeby transportu

Zabezpieczenie folią bąbelkową producent proponuje głównie tym, którzy wysyłają do klienta towary wykonane ze szkła czy porcelany lub opakowane w delikatne butelki i słoiki. Dziś powszechne jest robienie zakupów przez internet. Wiele osób kupuje na odległość produkty spożywcze, w tym przetwory i oliwy w szkle, a nawet ceramikę do domu.

Produkcja folii bąbelkowej umożliwia bezpieczne pakowanie i przewożenie nawet najdelikatniejszych produktów. Folia pęcherzykowa jest przydatna nie tylko do bezpośredniego zawijania szklanych przedmiotów, ale także do wypełniania pustej przestrzeni w pudłach przeznaczonych do wysyłki. Doskonale sprawdza się też podczas przeprowadzki, chroniąc meble czy sprzęty RTV przed uszkodzeniem mechanicznym.

Folia pęcherzykowa i jej termoizolacyjne zastosowanie

Folia pęcherzykowa wykazuje doskonałe właściwości izolacyjne. Wiedzą o tym ogrodnicy i na przykład folią bąbelkową producent sadzonek zabezpiecza swoje rośliny przed niekorzystnym wpływem niskich temperatur. Ponadto niepozorne zwoje foliowej tkaniny pojawiają się także na placach budowy, gdzie wykorzystuje się je na etapie izolacji ścian i dachów. W połączeniu z innymi materiałami pokrywają elewacje i stropy, aby zapewnić jak najlepsze parametry cieplne budynków.

Inne przykłady użycia folii bąbelkowej

Zaskakującym wydaje się fakt, jak wiele branż nie może istnieć bez zwyczajnej folii bąbelkowej. Nie zapominajmy, że przydaje się ona także do produkcji popularnych kopert bąbelkowych. Opakowania z użyciem folii pęcherzykowej i papieru sprawdzają się przy niewielkich ale delikatnych przesyłkach, takich jak drobne elementy elektroniki, biżuteria i inne akcesoria.

Ciekawym zastosowaniem folii bąbelkowej jest także używanie jej do zabezpieczania zewnętrznych basenów przed wychłodzeniem wody, a także przed zanieczyszczeniami, takimi jak suche liście czy śmieci.

Pokaż więcej
Back to top button
Close