Kariera

Wszystko, co musisz wiedzieć, aby przejść każdą rekrutację

To prawda, że na rynku nie brakuje ofert pracy. Mimo to coraz trudniej znaleźć takie, które pozwalałyby się rozwijać i nie zmuszałyby do martwienia się o finanse. Dzieje się tak, ponieważ godne uwagi ogłoszenia często cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Dlatego warto przygotować się do rekrutacji i zrobić wszystko, by dostać wymarzoną pracę.

Napisz najlepsze CV

Pierwszym krokiem udanej rekrutacji jest stworzenie atrakcyjnego CV, które przekona pracodawcę, że jesteś najbardziej odpowiednią osobą na dane stanowisko. Niestety wbrew pozorom nie jest to tak łatwe, jak mogłoby się wydawać. Idealne CV powinno nie tylko zawierać same konkretne i wartościowe informacje, ale też dobrze się prezentować oraz przyciągać wzrok. Co zrobić, by osiągnąć taki efekt?

Przede wszystkim warto wykazać się kreatywnością. W tym celu świetnie sprawdzą się gotowe szablony do napisania idealnego CV, które mają ciekawą szatę graficzną i są zaprojektowane w taki sposób, aby uwypuklić najważniejsze szczegóły dotyczące Twojego doświadczenia. Dobrym pomysłem będzie też stworzenie listy, w której wypiszesz wszystkie swoje osiągnięcia oraz poprzednie stanowiska. W ten sposób zobaczysz, co rzeczywiście jest ważne, a co będzie jedynie zbędną informacją.

Przygotuj się do rozmowy kwalifikacyjnej

Wiele osób popełnia błąd, uważając, że do rozmowy kwalifikacyjnej nie trzeba się przygotowywać. W rzeczywistości nawet jeśli napiszesz idealne cv i pracodawca będzie zachwycony Twoimi umiejętnościami, nie dostaniesz pracy, jeśli nie zaprezentujesz się w odpowiedni sposób.

Przed rozmową kwalifikacyjną warto zadbać przede wszystkim o wygląd. Z pewnością nie jest to dobry czas na zakładanie bluzy czy ulubionej koszulki. Dużo lepiej sprawdzi się elegancki, schludny strój. Podczas rozmowy warto też ukryć stres i spróbować się uśmiechnąć, mimo że momentami może być to trudne. Niezwykle istotne jest też pamiętanie o podstawowych zasadach kultury, takich jak powitanie, pożegnanie czy użycie form grzecznościowych w wypowiedziach.

Pokaż, że jesteś pracowitą i godną zaufania osobą

Proces rekrutacji często kończy się miesiącem próbnym, po którym pracodawca podejmuje decyzję o przedłużeniu umowy. W ciągu tych niecałych trzydziestu dni warto pokazać się z jak najlepszej strony. Źle widziane są przede wszystkim spóźnienia albo nieprzykładanie się do swoich obowiązków.

Mimo że miesiąc próbny bywa stresujący, nie możesz panikować, gdy ktoś powie, że robisz coś źle. Jest to także czas, w którym dopiero uczysz się, w jaki sposób funkcjonuje firma, dlatego zawsze mogą zdarzyć się różne drobne błędy. Najważniejsze jest to, aby wyciągnąć z nich odpowiednie wnioski i nigdy więcej nie powtarzać.

Pokaż więcej

Related Articles

Check Also

Close
Back to top button
Close