Jak napisać CV opiekunki do dziecka?
Są osoby, którym na myśl o opiece nad dziećmi na twarzy pojawia się uśmiech, które czują się stworzone do pracy z maluchami. Dla potencjalnego pracodawcy każde nadsyłane CV jest jednak jednym z kilkudziesięciu otrzymanych w odpowiedzi na ofertę pracy dla opiekunki. Aby rozpocząć wymarzoną współpracę trzeba wyróżnić się na tle innych.
Co zrobić, aby wyróżnić CV opiekunki do dziecka?
Najlepiej rozpocząć od napisania krótkiego podsumowania zawodowego, które zostanie dodane na samej górze dokumentu. Będzie to doskonałe miejsce, aby w kilku zdaniach określić swoje doświadczenie jako opiekunki i tym samym przykuć uwagę rodzica (większość osób nie przygotuje takiego podsumowania!). W podsumowaniu warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań dotyczących dotychczasowego doświadczenia i planów związanych z tym zawodem. W tym miejscu dobrze jest wspomnieć o konkretnym osiągnięciu w pracy z dzieckiem, wskaże to na zaangażowanie i proaktywność.
Jak opisać swoje doświadczenie zawodowe jako niani?
Sekcja Doświadczenie stanowi najważniejszą część cv opiekunki do dziecka. To z doświadczenia rodzą się bowiem umiejętności, które bezpośrednio przekładają się na jakość pracy z dziećmi. Opieka nad dwulatkiem i sześciolatkiem oznacza zupełnie inne zadania i formy spędzania czasu z dzieckiem, konieczne jest zatem określenie wieku malucha, z jakim mamy doświadczenie. W opisie doświadczenia można również zawrzeć informacje o odbytych praktykach, stażach lub też wolontariatach związanych z pracą z dziećmi.
Wykształcenie w CV opiekunki
Choć niektórym osobom wydaje się, że opieka nad dziećmi należy do prostych zajęć, w rzeczywistości jest to profesjonalne zajęcie, które wymaga właściwego wykształcenia. Informacje o kwalifikacjach zawodowych, takich jak kurs opiekuna w żłobku czy studia pedagogiczne bądź psychologiczne, są kluczowe i dają znaczną przewagę.W wykształceniu należy też dodać informacje o wszelkich ukończonych warsztatach i kursach w obszarze rozwoju dzieci i pracy z nimi.
Umiejętności niani w CV
Do tworzonego CV opiekunki do dziecka warto dodać sekcję z umiejętnościami. Nie chodzi jednak o to, by zawrzeć tu wszystkie nasze umiejętności z niepowiązanych ze sobą dziedzin, a jedynie takie, które przydadzą się w pracy z dzieckiem. Przykładowe pożądane umiejętności to: znajomość języków obcych, znajomość zasad udzielania pierwszej pomocy (poświadczona certyfikatem), zdolności muzyczne, plastyczne lub taneczne, cierpliwość, empatia, umiejętności kulinarne, posiadanie prawa jazdy czy znajomość danej diety specjalistycznej.